fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
FOTO
Pátek 06. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

U Hranické propasti začala těžba přestárlých nebezpečných stromů

06.12.2019 - U Hranické propasti začala těžba přestárlých...

Počasí

06.12.2019 - Pátek

Teplota: -1 / -2 - Zataženo

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

šumpersko.net PF 2018

Trojice mladíků zaútočila v Uničově na ženu a dva muže středního věku

20. listopadu 2019 - 14:08

Zpět na seznam článků

Dva útočníci skončili ve vazbě

Trojice mladíků zaútočila v Uničově na ženu a dva muže středního věku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

Olomoučtí kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku osmnáct, třiadvacet a šestadvacet let z Olomoucka, dvou z nich jakožto obviněných ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, spáchaného formou spolupachatelství, šestadvacetiletého jakožto obviněného ze spáchání přečinu nepřekažení trestného činu.

Protiprávního jednání se dopustili v pátek 15. listopadu v odpoledních hodinách v Uničově. „Dva z obviněných ve věku třiadvacet a osmnáct let nejprve vulgárními výrazy napadli dva muže ve věku padesát šest a jednu ženu ve věku padesát tří let. Požadovali po nich peníze a následně je napadli i fyzicky. Nakonec jim z batohů odcizili nabíječku, jídlo a alkohol. Třetí z obviněných se zapojil pouze do nadávek,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Dva z napadených skončili v péči zdravotnické záchranné služby.

Na základě získaných informací a poznatků, operativního šetření a především místní a osobní znalosti policisté všechny tři muže ještě téhož dne večer zadrželi a umístili do policejních cel. „Se dvěma z nich se napadení znali. Při prověřování celé události kriminalisté zjistili, že jeden z podezřelých, třiadvacetiletý muž, byl v nedávné minulosti za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ informovala mluvčí.

Kriminalisté zahájili následujícího dne trestní stíhání všech tří mužů. „Dvou z nich ve věku osmnáct a třiadvacet jakožto obviněných ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, spáchaného formou spolupachatelství, šestadvacetiletého jakožto obviněného ze spáchání přečinu nepřekažení trestného činu,“ sdělila Irena Urbánková.

V případě dvou mladších obviněných dali kriminalisté podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání tak probíhá vazebně. V případě nejstaršího z trojice agresorů probíhá trestní stíhání na svobodě.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

Své návrhy můžete zasílat do 31. prosince

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Opilý anonym oznámil uložení bomb na Jesenicku

Chtěl se prý pomstít zdravotníkům

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.