Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 18. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

18.02.2020 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Přeháňky-Déšť

19.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Účastníci Handy cyklo maratonu zvládli drsný výjezd na Dlouhé stráně

29. července 2015 - 22:49

Zpět na seznam článků

Jako na Tour de France

Účastníci Handy cyklo maratonu zvládli drsný výjezd na Dlouhé stráně

Handy cyklo maraton zdroj foto: V. Sobol

První týmy dojely pod serpentýny vedoucí k horní nádrži vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně ve středu 29. července nad ránem, ještě za tmy.

Instrukce byly jasné: vstříc patnáctikilometrovému stoupání s převýšením téměř 800 metrů vyrazí jako první hendikepovaný cyklista, který musí zvládnout prvních osm méně náročných kilometrů, na následujících sedmi kilometrech se vystřídají další tři členové týmu. „Náročné stoupání zvládly všechny týmy a vydaly se dále směrem Košice, odkud se pak budou vracet do Prahy,“ informoval mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Handy cyklo maraton zdroj foto: V. Sobol

Horská časovka byla součástí Handy cyklo maratonu 111 hodin, který odstartoval v úterý 28. července z pražského Václavského náměstí.

Informovali jsme ZDE.

Závod, který se jede za podpory Nadace ČEZ, pomáhá těm, jež se s handicapem teprve učí žít. Každý tým je patronem jednoho člověka krátce po úrazu nebo nemoci, která je upoutala na vozík. Kromě motivace a psychické podpory mu může tým vyhrát zajímavé ceny, ale hlavně mu zajistí účast na sportovním zážitkovém víkendu v přírodě," dodává mluvčí Sobol.

Handy cyklo maraton zdroj foto: V. Sobol

V průběhu letošního ročníku náročného cyklo maratonu mohou jeho účastníci, fanoušci i diváci pomoci čtyřem handicapovaným sportovcům nastoupit do příštího maratonu na vlastních kolech či zlepšit jejich zdravotní stav

Handy cyklo maraton zdroj foto: V. Sobol

 „Stačí si stáhnout aplikaci EPP Pomáhej pohybem zdarma do mobilu a vyrazit na kolo, na procházku nebo si zaběhat. Po ukončení pohybové aktivity může každý věnovat vysportované body jednomu z handicapovaných sportovců a pomoci jim svým pohybem k vlastnímu stroji a svobodnému pohybu,“ vysvětlila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ, která podpořeným sportovcům věnuje finanční příspěvek na sportovní vybavení.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Handy cyklo maraton             zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.