Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Jindřichově se buduje přistávací plocha pro záchranářské vrtulníky

10. září 2013 - 10:16

Zpět na seznam článků

Peníze kraj směřují na podporu integrovaného záchranného systému

V Jindřichově se buduje přistávací plocha pro záchranářské vrtulníky

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Olomoucký kraj finančně podpoří složky integrovaného záchranného systému působící na svém území. Příspěvky od něj dostanou hasiči, policisté, ale i obec budující na svém katastru přistávací plochu pro vrtulníky záchranné služby. Ve čtvrtek 5. září to projednala Rada Olomouckého kraje, definitivní schválení je v pravomoci zastupitelstva, které vše projedná 27. září.

Celkem 1,2 miliónu korun získá od kraje hasičský záchranný sbor. „Peníze budou sloužit k přípravě projektu na výstavbu centrální požární stanice v Šumperku,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. Stávající budova je již řadu let v havarijním stavu a hasiči to chtějí v letech 2014 a 2015 změnit. S částkou téměř tři sta tisíc korun na svou činnost mohou počítat okresní organizace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Prostějově, Přerově, Šumperku a Jeseníku, každé z nich dostane sedmdesát tisíc korun.

Šumperk - budova centrální požarní stanice

Kraj rovněž pomůže obci Jindřichov s vybudováním přistávací plochy pro vrtulníky zdravotnické záchranné služby. „Na tyto účely samosprávě poskytne dvě stě padesát tisíc korun, celkově si projekt vyžádá náklady takřka šest set tisíc korun. Nejnákladnější budou stavební práce a přípojka osvětlení pro noční přistávání vrtulníků,“ uvedl tiskový mluvčí Olomouckého kraje Ivo Heger.

Rada kraje dále navrhla podpořit sumou sto patnáct tisíc korun soutěž Tohatsu Fire Cup, v níž letos usiluje o vítězství celkem osmačtyřicet družstev mužů a žen působících u sborů dobrovolných hasičů.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.