Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cizinci na Šumpersku místo zlata prodávají bižuterii

24.07.2019 - Cizinci na Šumpersku místo zlata prodávají bižuterii -...

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo devět set jedenáct dětí

03. ledna 2019 - 18:03

Zpět na seznam článků

Porodnice své služby stále rozšiřuje

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo devět set jedenáct dětí

ilustrační snímek zdroj foto: archiv NŠ - Milan Jeřábek

Na rozdíl od předloňského roku se loni narodilo v nemocnici víc chlapečků než holčiček. Zdravotníci pomohli na svět celkem 479 chlapečkům a 432 holčičkám.

Ve srovnání s rokem 2017, kdy přišlo na svět celkem 923 dětí, jde tak jen o nepatrný pokles v počtu narozených miminek a šumperská porodnice tak opět potvrdila, že je mezi maminkami stále vyhledávána. „To, že každoročně pomáháme na svět víc než devíti stem dětem, svědčí o tom, že jsme v regionu stále vyhledávanou porodnicí. Můžu všem budoucím maminkám slíbit, že i nadále budeme dělat všechno pro to, aby u nás byly maximálně spokojené,“ vysvětluje Anna Holinková, vedoucí porodní asistentka s tím, že se porodnice neustále snaží své služby zlepšovat. „Každý pozitivní ohlas, poděkování či kladná zpětná reakce od maminek je pro nás zároveň obrovskou motivací,“ dodává Anna Holinková.

Vedoucí porodní asistentka Anna Holinková zdroj foto: archiv sumpersko.net

Nejvíc pozitivně podle ní hodnotí maminky rekonstrukci porodního sálu, na kterém nechybí velká relaxační vana nebo klimatizace. Porodnice také každoročně pořádá pro budoucí maminky speciální kurzy cvičení a plavání nebo speciální přednášky zaměřené na rodičovství, kterých se účastní i budoucí tatínkové.

Na své první novoroční miminko si nemocnice musela počkat přesně deset hodin a čtyřiadvacet minut, kdy se mamince Michaele ze Starého Města narodil malý Teodor. Za své novoroční prvenství „obdržel“ malý Teodor dárkový balík i od vedení šumperské nemocnice.

Prvním miminkem, které se narodilo v Nemocnici Šumperk, se stal malý Teodor. Jeho prvenství ocenila i šumperská nemocnice, která dnes mamince předala dárkový balík foto: D. Aberlová - NŠ

Co se týče jmen, volí rodiče šumperského regionu pro své ratolesti stále spíše česká tradiční jména.

Nejčastěji se tak rodily například Emy, Elišky nebo Terezky. U chlapců pak vedli jednoznačně jména Dominik, Jakub nebo Vojtěch. Objevila se mezi novorozeňaty také jména méně obvyklá. Rodiče si z porodnice odnesli například malou Zoe, Mayu, Tima nebo Leopolda.

Do porodnice v Nemocnici Šumperk přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského a částečně také z ústeckoorlického regionu.

Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Gynekologicko-porodnické oddělení disponuje celkem devětačtyřiceti lůžky a pěti nadstandardními pokoji. „Porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, je pro porodnici samozřejmostí. Stejně tak jako moderní zázemí, včetně bezplatného připojení k internetu,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Hana Hanke.

Nemocnice je zároveň nositelem prestižního titulu Baby Friendly Hospital.

Autor: red., H. Hanke, zdroj foto: archiv šumpersko net a NŠ

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv NŠ - Milan Jeřábek

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.