Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Olomouckém kraji bylo v sobotu 5 výjezdů kvůli ohni

27. července 2014 - 09:23

Zpět na seznam článků

V Úsově byl vyhodnocen, jako planý

V Olomouckém kraji bylo v sobotu 5 výjezdů kvůli ohni

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko) zdroj foto:HZS Ok

Ve velmi krátkém čase přijalo v sobotu 26.července operační středisko HZS Olomouckého kraje informace o požárech na polích, strništích či trávy u obcí. Všechny tyto události si vyžádaly přítomnost desítek hasičů a také několik cisternových vozidel.

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko)

Požár pole Radslavice 11.35 - rozloha 3,5 hektaru

Vysoké teploty, extrémní sucho a také probíhající žně, to vše stojí za historií událostí, která se za sobotního odpoledne 26. července vepíše do statistik požárů tohoto typu. U jednoho z větších a dle ohlášení první požár pole o rozloze 3,5 hektaru likvidovali dobrovolní a profesionální hasiči u obce Radslavice na Přerovsku. Hasičům se zhruba po hodině podařilo veškerá ohniska obestoupit a pokračovali v důkladném prolévání. Na místě následující čas zůstala místní jednotka na dohled a to zhruba v dalších čtyřech hodinách.

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko)

Požár pole a části lesa Podolí 13.34 - rozloha 10 hektarů

U prozatím největšího požáru a to rozlohou až do desíti hektarů zasahovalo devět jednotek u Podolí nedaleko Mohelnice na Šumpersku. Požár z větší části strniště se vlivem silného větru nebezpečně rozšiřoval k nedalekému lesu a z části se do něj plameny po chvíli dostaly, všechny jednotky se ihned přemístily k zamezení dalšímu rozšíření. "Vše vyžadovalo povolání více cisternových vozidel a zřízení dvou odběrných čerpacích míst pro následnou dálkovou dopravu vody, " uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko)

Hasičům se podařilo požár zhruba po devadesáti minutách od ohlášení podařilo lokalizovat. "Nicméně rozloha hoření a nutnost důkladného prolévání si vyžadala přítomnost více jednotek na delší čas," dodal Hošák.

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko)

Požár strniště Bystrovany 13.48 -  rozlohou 10 x50 metrů

Menší požár do třetice likvidovali profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou hasičů Velká Bystřice u obce Bystrovany na Olomoucku, došlo zde k zahoření na ploše zhruba 100 x 50 strniště na poli. "Hasičům se po chvíli podařilo požár lokalizovat i likvidovat. Na pomoc jim také dorazil traktor pro zaorání," informoval mluvčí Hošák. Dobrovolná jednotka zde rovněž zůstála na dohled požářiště.

Požár suché trávy Věrovany 13.51

Čtvrtou událost rovněž spojenou s extrémním suchem řeší ve Věrovanech nedaleká dobrovolná jednotka hasičů Dub nad Moravou. Provedla uhašení menšího požáru suché trávy a spáleniště důkladně prolila hasební vodou.

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko)

Planý poplach - požár Úsov 13.52

Poslední požár u obce Úsov ohlášení na linku tísňového volání se dle průzkumu na místě vyhodnotil jako planý poplach, žádné znaky hoření nebyly nalezeny. "Veškeré škody u větších požárů budou dodatečně vyčísleny. Vše se obešlo bez zranění," dodal mluvčí Zdeněk Hošák.

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

požár pole a části lesa Podolí (Šumpersko)  zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.