Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 13. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zimní příhody Včelích medvídků

12.11.2019 - Zimní příhody Včelích medvídků - Připravilo Divadlo...

Počasí

13.11.2019 - Středa

Teplota: 6 / 3 - obcasny-Déšť

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Olomouckém kraji se veřejnosti otevře všech třináct stanic profesionálních hasičů

12. října 2017 - 12:32

Zpět na seznam článků

Budou připraveny zajímavé ukázky a pro nejmenší čtení hasičských pohádek

V Olomouckém kraji se veřejnosti otevře všech třináct stanic profesionálních hasičů

plk. Ing. Martin Žaitlik ředitel ÚO Šumperk zve k návštěvě veřejnost v pátek 13. října foto: archiv šumpersko.net

Pátek 13. patří již řadu let neodmyslitelně k hasičům a ke zlomení pověry nešťastného dne. Stalo se již tradicí, že se tento den otevřou všechny požární stanice profesionálních hasičů v kraji veřejnosti. 

Datum není vybráno náhodně. Navzdory pověře o nešťastném „pátku třináctém“ mají lidé svou bezpečnost především ve vlastních rukou. Pokud vědí, jak se správně chovat, dodržují základní pravidla a chovají se rozumně, významně se sníží riziko, že dojde k neštěstí a že budou potřebovat pomoc hasičů nebo jiných záchranářů.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Dle statistik je stále nejvíc požárů způsobeno lidskou nedbalostí - faktorem, který každý z nás může ovlivnit. „Nejčastěji jde o neopatrnost při kouření, manipulaci s otevřeným ohněm, nebo zanedbání bezpečnostních předpisů. V loňském roce došlo v domácnostech k 3 400 požárům, při nichž zemřelo osmapadesát lidí a bezmála sedm set osob se zranilo. Škody se vyšplhaly na 377 milionů korun,“ uvedla tisková mluvčí GŘ Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová.

Šumperk - IZS v akci foto: šumpersko.net

Aby tato čísla byla co nejnižší, je nejúčinnějším nástrojem prevence.  „Dnes je lidstvo každodenně konfrontováno s různými nebezpečími většího či menšího rozsahu. Příroda nám dává stále jasněji najevo, že pánem planety ještě nějakou dobu zůstane. Naše civilizace a její vymoženosti také nejsou úplně bez nebezpečí. A proto je logické, že umět ochránit své zdraví, majetek a zejména život patří k základním lidským kompetencím. Abychom ale dokázali správně reagovat ve vypjatých a stresových situacích, což zrovna mimořádné události jsou, je nutné mít dostatečně zvládnuté správné postupy chování a činnosti, čehož lze dosáhnout pouze pravidelným a průběžným získáváním znalostí, dovedností a formováním správných postojů právě ve vzdělávacím procesu,“ vysvětluje potřebu výuky této problematiky ve školách Eleonóra Tilcerová, vedoucí oddělení instruktáží a školení generálního ředitelství HZS.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Česká asociace hasičských důstojníků ho vyhlásila Dnem požární bezpečnosti, jehož hlavním tématem pro letošní rok je „Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů“.

V Olomouckém kraji se veřejnosti otevře všech třináct stanic profesionálních hasičů. „Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny statické ukázky veškeré mobilní požární techniky, prezentace prostředků chemicko-technické služby a lezecké výstroje, děti si budou moci vyzkoušet zásahové obleky, zasoutěžit si v různých kvízech a doplňovačkách, ověřit si svoje znalosti v testech a na požární stanici v Olomouci čeká na děti dětská varianta soutěže TFA (soutěž o nejtvrdšího hasiče). Na každé stanici bude pro nejmenší návštěvníky připraveno čtení hasičských pohádek," zve k návštěvě tisková mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

čtení hasičských pohádek v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS Olk

Program začíná kolem osmé hodiny ranní a jeho ukončení bude záviset na zájmu veřejnosti,“ upřesnila mluvčí.

Autor: red., v.h., n.z.

Fotogalerie

plk. Ing. Martin Žaitlik ředitel ÚO Šumperk zve k návštěvě veřejnost v pátek 13. října      foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.