Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Literární festival na Šumpersku

15.07.2024 - Literární festival na Šumpersku - KNIHA v LÁZNI 2024

Počasí

15.07.2024 - Pondělí

Teplota: 30 / 17 - SkoroJasno

16.07.2024 - Úterý

Teplota: 29 / 18 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Zábřehu věří v plné, i když „zarouškované“ sály

19. srpna 2020 - 09:46

Zpět na seznam článků

Pestrá podzimní nabídka

V Zábřehu věří v plné, i když „zarouškované“ sály

J. Malásek, Lucie Bílá zdroj foto: z.k.

Také zábřežského kulturního domu, podobně jako všech ostatních kulturních zařízení, se dotknou opatření, které vydala vláda v souvislosti s epidemií koronaviru od 1. září. Dál bude platit omezení pro účast lidí ve vnitřních prostorách do 500 osob, nové je povinné nošení roušek. „Samozřejmě musíme všechna vládní nařízení respektovat, ale přes to všechno se budeme snažit naplnit sál v povolené míře. Velkým problémem by pro nás byl návrat k režimu povinně volných míst, takhle pevně věříme, že diváci si na naše pořady cestu najdou i s rouškou,“ uvedl Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Nabídka pro podzimní měsíce je v Zábřehu opravdu pestrá, obsahuje nejen většinu akcí, které se měly uskutečnit na jaře, ale i nové lákavé pořady. „Z nově nasazených akcí stojí určitě za zmínku setkání s mimořádně zajímavými osobnostmi. Komponovaný pořad se světoznámým fotografem Jindřichem Štreitem nabídneme na konci září v kině Retro, besedu s názvem Nevyžádané rady Marka Orko Váchy a Zbigniewa Czendlika začátkem října v kulturním domě,“ zve do Zábřehu David. Ještě v září sem dorazí se svojí talk show také Halina Pawlowská, na polovinu prosince je plánováno setkání s populárním cestovatelem Jiřím Kolbabou.

Tradičně bohatá je nabídka divadelních představení.

Podzimní divadelní sezonu odstartuje už 4. září konverzační komedie O lásce v hlavních rolích s Karlem Rodenem a Janou Krausovou, na konci září se obdivovatelé Martina Hofmanna mohou těšit na jeho ztvárnění postavy nenapravitelného sukničkáře Stéphana v kultovní francouzské komedii Veselé velikonoce a v polovině října se v Zábřehu představí Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem v divadelní adaptaci bestselleru Stephena Kinga Misery. „Kromě představení uváděných v rámci divadelního předplatného nabídneme na konci října také kultovní one man show Cavemam,“ doplnil výčet divadelních titulů šéf zábřežského kulturáku.

Pozadu nezůstává ani nabídka koncertů. Té vévodí pěvecký recitál Lucie Bílé, exkluzivní koncert legendy české pop music Václava Neckáře, který 17. září vystoupí v Zábřehu spolu s kapelou Bacily a smyčcovým kvartetem, nebo vánoční koncert legendárního Orchestru Karla Vlacha. „Na své si určitě přijdou rovněž příznivci tvrdší muziky, ti se mohou těšit na kapely jako Rybičky 48, Škwor, Arakain nebo Walda Gang. V případě těchto koncertů na stání je však třeba počítat s omezenou kapacitou sálu,“ upozornil David. Koncerty klasické hudby nabídnou vystoupení sólistky Opery Národního divadla, sopranistky Kateřiny Kněžíkové, nebo pěveckého souboru Schola Gregoriana Pragensis.

Kompletní přehled akcí zábřežského kulturního domu obsahuje webová stránka kulturak.info. „Lístky si zájemci mohou pořídit buď online na našem webu, nebo na našich prodejních místech. Vstupenky zakoupené na původní termíny programovaných akcí zůstávají samozřejmě v platnosti,“ uzavřel Zdeněk David.

Autor: red., Z. David - z.k., zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

J. Malásek, Lucie Bílá              zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Šumperk 2024

Šumperk 2024

Fotek: 43
Přidáno: 08.07.2024

Den Policie ČR 2024 II.

Den Policie ČR 2024 II.

Fotek: 97
Přidáno: 23.06.2024

Den Policie ČR 2024 I.

Den Policie ČR 2024 I.

Fotek: 62
Přidáno: 23.06.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.