Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25. února 2021 - 22:22

Zpět na seznam článků

Zdrogovaný řidič neujel

Policejní hlídka Dopravního inspektorátu Olomouc chtěla včera odpoledne zkontrolovat v Litovli osobní motorové vozidlo Peugeot 206. Na signál policistů k zastavení řidič zareagoval prudkým zrychlením.

Policisté automobil pronásledovali přes několik ulic a místních části Litovle až do obce Rozvadovice. „Zde se řidič s vozidlem otočil, vydal se směrem zpět na Litovel a nakonec odbočil do Litovelského Pomoraví. Lesní terén riskantní jízdu ukončil, řidič nezvládl řízení, s vozidlem havaroval a zapadl,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová.

Devětatřicetiletý řidič, se mimo jiné podrobil i orientačnímu vyšetření na omamné a psychotropní látky. „S pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Řidič souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem biologického materiálu. Policisté zjistili, že řidič navíc usedl za volant, ač má Okresním soudem v Olomouci vysloven platný zákaz řízení, a to až do srpna 2024,“ informovala mluvčí.

Ve vozidle policisté zajistili drogy. „Konkrétně 1,5 g cannabis a 1 g pervitinu. Řidič v průběhu své nebezpečné jízdy naboural stojící automobil, ohrozil ostatní účastníky silničního provozu a poplašil koně. Podle slov jedné z chodkyň musela ve snaze zabránit střetu s ujíždějícím vozidlem náhle uskočit, čímž si způsobila zranění dolní končetiny. Poté vyhledala lékařskou pomoc,“ sdělila Petra Vaňharová.

Celé pronásledování trvalo přibližně dvacet minut. „Způsobená škoda byla dosud vyčíslena na 30 tisíc korun. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případná další právní kvalifikace je předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: red., Petra Vaňharová - pis

Fotogalerie

Další články z rubriky

Kraj pomůže rybářům na Bečvě

Kraj pomůže rybářům na Bečvě

Finančně i legislativně

Motoristé podcenili povrch vozovky

Motoristé podcenili povrch vozovky

Havárie na Jesenicku i Šumpersku se naštěstí obešly bez zranění

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

Vypověděl, že slyšel v hlavě hlasy napovídající mu, aby zabil otce

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.