Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO! Prahou projel největší konvoj hasičské techniky

07. června 2017 - 08:02

Zpět na seznam článků

Více než 350 kusů směřovalo do Litoměřic

Hasičské slavnosti v Litoměřicích, které se konají od 9. do 10. června na Výstavišti Zahrada Čech, to není jen dlouho očekávaný svátek všech profesionálních a dobrovolných hasičů.

Je to také velký den pro veškerou požární techniku, která nablýskaná a leckde i na poslední chvíli opravená bude čekat na své věrné fanoušky a obdivovatele. „Celkem se na letošních sedmých hasičských slavnostech očekává účast dvou set přihlášených hasičských sborů, které představí neuvěřitelných tři sta kusů své techniky. Profesionální hasiči pak do Litoměřic přivezou dalších více než padesát kusů své nejzajímavější techniky,“ informovala tisková GŘ HZS Nicole Zaoralová.

Hasičské slavnosti v Litoměřicích zdroj foto: GŘ HZS

Domácí HZS Ústeckého kraje připravil pro návštěvníky ukázku de facto veškerých typů techniky používané profesionálními hasiči v České republice: cisternovou automobilovou stříkačku se zařízením pro řezání vodním paprskem CAS 20 Cobra, automobilový žebřík AZ Metz, automobilovou plošinu Bumar, velitelsko-spojovací automobil určený jako mobilní pracoviště velitele zásahu, velitelský automobil Ford Ranger s úchytem pro elektrický lanový naviják, rychlý zásahový automobil, technický automobil Iveco určený pro zásahy technické povahy včetně příslušného vybavení ve výsuvných a výklopných boxech nebo člun pro práci na vodě.

Hasiči z Libereckého kraje se v Litoměřicích chtějí pochlubit svým historickým požárním vozidlem, požárním kontejnerovým nosičem včetně kontejneru s vybavením sloužícím pro vyprošťování osob z havarovaných vozidel a též pásovým obojživelným automobilem Hägglunds BV206, který dosahuje maximální rychlosti 55 km/hod.

Hasičské slavnosti v Litoměřicích zdroj foto: GŘ HZS

Hasičské slavnosti v Litoměřicích zdroj foto: GŘ HZS

Královéhradecký kraj si pro letošní slavnosti připravil potápěčský automobil vybavený prostředky k provádění činnost a podvodní hladinou, v prostředí kontaminovaném nebezpečnými látkami i v chladné vodě a obojživelné pásové vozidlo GAZ-3409 zvané Bobr. Bobr zvládá všechny typy povrchů, bahno, sníh i vodu, dokáže se pohybovat v obtížně přístupném terénu a plavat pomocí vlastního pohonu na vodní hladině rychlostí až 6 km/hod.

Pražští hasiči si s sebou do Litoměřic berou tři cisternové automobilové stříkačky a loď Florián. Jedná se o malou, ale technicky velmi dobře vybavenou loď, která nemá kotviště, ale je připravena k akci na podvozku v HS Holešovice. Samotné spuštění lodi na vodu trvá pouhé dvě minuty. Z Českých Budějovic do Litoměřic bude vážit cestu historická technika tamějších profesionálních hasičů.Zr zlínského kraje putuje na Hasičské slavnosti vyprošťovací automobil AV a z Moravskoslezského kraje vodní skútr na kolech GIBBS Quadski XL.

Hasičské slavnosti v Litoměřicích zdroj foto: GŘ HZS

Záchranný útvar HZS ČR dorazí do Litoměřic téměř s veškerou stěžejní a moderní technikou, kterou disponuje. Návštěvníci slavností se tak mohou těšit mj. na pásový nakladač CAT 973D ve speciálním opancéřovaném provedení, který je předurčen na zásahy s možností exploze. „Tento dálkově ovládaný stroj je od jeho pořízení nasazen ve Vrběticích, kde vypomáhá s likvidací následků výbuchů muničních skladů. Nasazen byl rovněž po výbuchu v Poličských strojírnách a slavnosti tak budou jednou z prvních příležitostí, kde se nakladač představí veřejnosti," uvedla Nicole Zaoralová.

Ze zemních strojů budou k vidění i pásové rypadlo CAT 329E, traktorbagr Huddig, univerzální dokončovací stroj UDS 214, dále třístranný a jednostranný sklápěčkový automobil na podvozcích Tatra T815. Z vyprošťovací techniky bude na výstavišti ta nejsilnější v podobě vyprošťovacího tanku VT-72, který se používá v místech, kam se kolová technika nedostane, případně tam, kde je potřeba silnějšího navijáku. Dvojice těchto tanků pomáhala vloni i v zahraničí, když vyprošťovala českou loď zpod mostu v Drážďanech.

Autor: red., N. Zaoralová, zdroj foto: GŘ HZS ČR

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.