Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO:Tragická dopravní nehoda mezi Olomoucí a Šternberkem

03. května 2016 - 08:04

Zpět na seznam článků

Příčiny šetří policie

Pondělní tragická dopravní nehoda se stala po půl páté odpoledne v Dolanech na Olomoucku a zastavila dopravu na hlavním tahu z Olomouce na Šternberk, když osobní vůz narazil do pevné překážky mimo silnici.

Osobní vozidlo z dosud přesně nezjištěných příčin vyjelo mimo komunikaci a narazilo do sloupu. Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u nehody. „Linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru přijala informaci o nárazu osobního vozidla do přejezdové můstku u hlavní komunikace s nutností vyproštění tří zaklíněných osob,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

Operační středisko ihned k místu vyslalo profesionální jednotky požárních stanic Šternberk a Olomouc a místní dobrovolné hasiče Dolany. „Ti také k místu dorazili mezi prvními společně s posádkou Zdravotnické záchranné služby,“ informoval Zdeněk Hošák.

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

Hasiči postupně z vozidla vyprostili tři zraněné osoby a dále asistovali při činnosti záchranářů „Na místo byl operačním střediskem zdravotnických záchranářů vyslán vrtulník a dvě posádky sanitních vozů. Jednačtyřicetiletého muže transportoval s mnohačetnými zraněními v bezvědomí vrtulník do traumacentra olomoucké FN, o sedmnáct let staršího spolujezdce převezla se zhmožděninami hrudníku na stejné místo sanitka, další třiačtyřicetiletý spolucestující na místě zemřel,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Pavel Vysloužil.

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

Hasiči po skončení vyšetřování provedli úklid a oplach komunikace a vypomohli při naložení automobilu na vozidlo odtahové společnosti. „Komunikace byla krátce před tři čtvrtě na osm zcela zprůjezdněna. Příčiny nehody, její okolnosti a výši vzniklé škody policisté zjišťují,“ informovala tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Autor: red., wysla,pis,z.h.,zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.