Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci hlásí novinky v kádru

18.11.2019 - Draci hlásí novinky v kádru - Loví posily do obranných...

Počasí

19.11.2019 - Úterý

Teplota: 11 / 7 - Zataženo

20.11.2019 - Středa

Teplota: 14 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO:Tragická dopravní nehoda mezi Olomoucí a Šternberkem

03. května 2016 - 08:04

Zpět na seznam článků

Příčiny šetří policie

Pondělní tragická dopravní nehoda se stala po půl páté odpoledne v Dolanech na Olomoucku a zastavila dopravu na hlavním tahu z Olomouce na Šternberk, když osobní vůz narazil do pevné překážky mimo silnici.

Osobní vozidlo z dosud přesně nezjištěných příčin vyjelo mimo komunikaci a narazilo do sloupu. Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u nehody. „Linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru přijala informaci o nárazu osobního vozidla do přejezdové můstku u hlavní komunikace s nutností vyproštění tří zaklíněných osob,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

Operační středisko ihned k místu vyslalo profesionální jednotky požárních stanic Šternberk a Olomouc a místní dobrovolné hasiče Dolany. „Ti také k místu dorazili mezi prvními společně s posádkou Zdravotnické záchranné služby,“ informoval Zdeněk Hošák.

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

Hasiči postupně z vozidla vyprostili tři zraněné osoby a dále asistovali při činnosti záchranářů „Na místo byl operačním střediskem zdravotnických záchranářů vyslán vrtulník a dvě posádky sanitních vozů. Jednačtyřicetiletého muže transportoval s mnohačetnými zraněními v bezvědomí vrtulník do traumacentra olomoucké FN, o sedmnáct let staršího spolujezdce převezla se zhmožděninami hrudníku na stejné místo sanitka, další třiačtyřicetiletý spolucestující na místě zemřel,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Pavel Vysloužil.

DN Dolany zdroj foto: HZS OLK

Hasiči po skončení vyšetřování provedli úklid a oplach komunikace a vypomohli při naložení automobilu na vozidlo odtahové společnosti. „Komunikace byla krátce před tři čtvrtě na osm zcela zprůjezdněna. Příčiny nehody, její okolnosti a výši vzniklé škody policisté zjišťují,“ informovala tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Autor: red., wysla,pis,z.h.,zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.