Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vánoční trhy s Lucií Hoškovou si odbyly svou premiéru

20. prosince 2014 - 21:09

Zpět na seznam článků

Zboží nabízely čtyři desítky prodejců

Vánoční trhy s Lucií Hoškovou si odbyly svou premiéru

Lucie Hošková foto: sumpersko.net

Ruchem předvánočního jarmarku ožila v pátek 19. a v sobotu 20. prosince Hlavní třída v sousedství sadů 1. máje v Šumperku. Poprvé se tam odehrály Vánoční trhy, které šumperská radnice uspořádala ve spolupráci s Lucií Hoškovou.

Vánoční trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

Za pomoci organizátorky oblíbených Farmářských trhů oživila nová podoba předvánočního jarmarku adventní dění v Šumperku. „Trhy skvěle doplňují Vánoce na Točáku. Pod stromečkem jsem si připila s přáteli svařákem a pak cestou domů na Hlavní třídě nakoupila zabijačkové dobroty pro manžela, frgál pro tchyni, tatínkovi sýr, víno a paštiku, dětem zdravé dobroty slazené medem a ještě trochu cukroví, kdyby nám o svátcích chybělo,“ pochvalovala si návštěvnice z Vikýřovic.

Vánoční trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

V kádi s vodou se mrskali živí kapři z Třeboně, což podtrhlo pravou atmosféru nadcházejících Vánoc. Lidé pořizovali lahůdky pro sváteční tabuli, ale také drobnosti, které využijí jako dárečky pod stromeček. K mání byla ručně vyráběná mýdla, dětské oblečení, háčkované čepičky, šperky, dekorace, bižuterie, koberečky, dřevěné zboží, proutěné koše, keramika, bylinkové tinktury a masti. Velký zájem byl také o suvenýry. „Dopoledne tu měli spoustu drobných keramických zvonečků, ale za pár hodin je vyprodali,“ postřehla jedna z návštěvnic trhů.

Vánoční trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

Marně se zákazníci sháněli po ovoci a zelenině. „Ačkoliv vládlo teplé počasí, při přípravě trhů jsme museli počítat i s tuhými mrazy, kdy zeleninu a ovoce venku prodávat nelze, protože pak rychle podléhají zkáze,“ objasnila Hošková, která úzkostlivě dbá na dodržení kvality nabízeného zboží.

Vánoční trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

Příchozí si mohli koupit alespoň sušená rajčata, olivy, pekařské výrobky, koření, čaje a med. Přímo na místě lidé ochutnávali zabijačkovou polévku, mohli si vypít kávu i ohřátý mošt s rakytníkovým sirupem. „Také jsem si ho dala a byl tak dobrý, že jsem si hned koupila celou láhev,“ svěřila se Hošková. Lidem se líbila vánoční výzdoba města i stánků, ocenili také, že trhovci dbali na úpravu prostřední i vlastního zevnějšku.

Vánoční trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

Mezi čtyřmi desítkami prodejců nechyběl ani stánek Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením a centra Pomněnka. Zakoupením keramiky, koberečků, výrobků z pedigu, šitého zboží a dekorací zájemci podpořili činnost dílen Pomněnky.

FOTOGALERIE: Vánoční trhy I.

FOTOGALERIE: Vánoční trhy II.

Vánoční trh se vydařil, pochvalovali si kupující, prodejci i organizátorka Hošková. „Letošní počasí nám mimořádně přálo. Bylo teplo, lidé přišli a nakoupili. Pokud by byl ze strany radnice zájem uspořádat Vánoční trhy i v příštím roce, ráda vypomohu. Přála bych si však osvětlení stánků, to stávající je nedostatečné. Také bych si představovala, že by trh mohlo zpestřit živé muzicírování, zpěv koled,“ dělá si plány Hošková, kterou těší zájem nakupujících i prodejců. „Udělalo mi radost, že se přihlásili místní výrobci řemeslných výrobků a šperků. Předvedli, co dovedou, a lidé um jejich rukou ocenili tím, že u nich nakoupili drobné vánoční dárečky,“ uvedla organizátorka.

Vánoční trhy v Šumperku foto:sumpersko.net

Zatímco v pátek dorazili především Šumperáci, v sobotu trhy patřily zejména přespolním. „Vánoce se kvapem blíží, bylo třeba dokoupit ještě nějaké dárky. Vzala jsem děti a navštívili jsme pár obchodů. Když nás to přestalo bavit, podívali jsme se na Točák a potom na Vánoční trh. Děti vyškemraly nějaké drobnosti a samozřejmě jsme ochutnávali nabízené laskominy. Nakonec jsem nakoupila dobroty na svátky. Návštěvy je třeba uctít, takže nic nepřijde nazmar,“ usmívala se spokojeně návštěvnice z Rapotína.

Autor: Vladimíra Krejčí, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Lucie Hošková             foto: sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.