Virtuální Univerzita třetího věku pomáhá prodloužit aktivní život
15. ledna 2017 - 09:00
V budově hejtmanství vzniklo konzultační středisko
Krajská rada seniorů Olomouckého kraje otevře Konzultační středisko Virtuální Univerzity třetího věku ilustrační foto: zdroj Olk.
Tématu lidského zdraví se budou od února věnovat posluchači z řad seniorů, kteří se přihlásí ke studiu v rámci Virtuální Univerzity třetího věku.
Její Konzultační středisko vzniklo přímo v budově Krajského úřadu Olomouckého kraje. „Olomoucký kraj spolupracuje s krajskou radou seniorů už několik let. Společně seniorům pomáháme prodloužit jejich aktivní život. Virtuální Univerzita třetího věku je jednou z možností, jak se tito lidé mohou dál rozvíjet a obohatit svoje bytí o nové vědomosti i přátele,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.
Studenti z řad seniorů 50+ budou studovat v šesti semestrech (tři roky), které zakončí slavnostní promocí na partnerské univerzitě. Letní semestr bude zahájen 2. února v patnáct hodin a patnáct minut v Kongresovém sále krajského úřadu. „Přednášky, kterých je celkem šest v jednom semestru, budou probíhat v dvoutýdenních intervalech. Systém výuky je založen na multimediálních přednáškách vysokoškolských lektorů, které se prostřednictvím internetu aplikují do výukových míst v rámci celé České republiky, nezávisle na čase. Díky moderních technologiím je tak možné zpřístupnit seniorské vzdělávání širokému okruhu zájemců ve věku 50+ a tím poskytnout stejné příležitosti všem seniorům bez rozdílu místa bydliště, či zdravotně omezeným,“ sdělila předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová. „Své znalosti si studenti Virtuální Univerzity třetího věku kontrolují v samostatně napsaném testu, po jeho zpracování si správnost svých odpovědí ihned ověřují opět po internetu. Pozitivem Virtuální U3V je pro seniory vlastní pocit sebeúcty a úspěšnosti při pravidelném setkávání účastníků stejné generace ve skupinové výuce, navíc je to ideální příležitost pro většinu seniorů z měst i venkova k aktivnímu využití volného času,“ doplnila Hesová.
Projekt je pro Krajskou radu seniorů olomouckého kraje neziskový. „Školné ve výši 400 korun za jeden semestr budou studenti hradit přímo partnerské univerzitě a je určeno na nutné výdaje spojené s výukovým programem,“ upřesnila předsedkyně.
Partnerskou univerzitou projektu je Česká zemědělská univerzita v Praze, díky které studuje ve 190 střediscích po celé České republice téměř dva tisíce seniorů.
Autor: red., K. Navrátilová
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.