Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Vodáci budou uklízet Moravu

27. března 2016 - 13:33

Zpět na seznam článků

Můžete se přidat!

Vodáci budou uklízet Moravu

úklid Moravy 2015 zdroj foto: FB Tydra

Povodí Moravy, Vodácká Morava, CVČ Doris Šumperk a Tydra - půjčovna lodí zvou všechny vodáky na úklid řeky Moravy. Připravuje se již třetí ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se na Šumpersku uskuteční v sobotu 9. dubna.

Hlavním cílem je, ve spolupráci s dobrovolníky z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení, vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí řeky. Půjčení vodáckého materiálu na akci zdarma. „Začátek je v sobotu 9. dubna v devět hodin v Hanušovicích, na levém břehu Moravy u soutoku s Brannou. Konec v Raškově u vodočtu, dál plavba do Rudy nad Moravou,“ uvedl jeden z organizátorů akce Martin Linhard, který dodává: „Pomozte nám uklidit kousek řeky. Půjčení vodáckého materiálu na akci je zdarma.“

úklid Moravy 2015 zdroj foto: FB Tydra

Úklid břehů, které spravuje Povodí Moravy, se letos koná na celkem šedesáti šesti místech. „Dobrovolníci se tradičně nejvíc hlásí na úklid řek v okolí Brna, Zlína a Olomouce,“ uvedla tisková mluvčí Jana Kučerová.

Loňský ročník byl velmi úspěšný a do čištění břehů se zapojilo přes dva tisíce dobrovolníků, kteří, ve spolupráci se zaměstnanci Povodí Moravy, posbírali více než padesát tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 230 kilometrů.

úklid Moravy 2015 zdroj foto: FB Tydra

Všichni zájemci, kteří by se do úklidové akce na Šumpersku chtěli zapojit, jsou srdečně zváni. Organizátor akce požaduje zaslat předem přihlášky to e-mailem na pujcovna@tydra.cz

Autor: red., a.č., m.l.

Fotogalerie

úklid Moravy 2015           zdroj foto: FB Tydra

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.