Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh: Vyšla kapesní verze Seniorské obálky

26. května 2021 - 17:35

Zpět na seznam článků

Senioři si ji mohou vyzvednout na městském úřadu

Zábřeh: Vyšla kapesní verze Seniorské obálky

ilustrační snímek zdroj foto: muz

Seniorská obálka už bezmála tři roky pomáhá seniorům v situacích ohrožení zdraví nebo života v jejich domácím prostředí. Nyní vychází její kapesní verze, kterou si mohou starší občané města vyzvednout na Odboru sociálních věcí městského úřadu.

Seniorskou obálku neboli I.C.E. kartu (In Case of Emergency, z ang. Použít v případě nouze) vytvořil projekt Senioři v krajích Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s Jihomoravským krajem, především s jeho zdravotnickou záchrannou službou a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému v červnu 2018. Na základě kladné zpětné vazby z jejího používání v mnoha zapojených obcích ve všech krajích vznikla nyní aktualizace „domácí“ obálky a kapesní verze.

Co je Seniorská obálka? Jedná se o vyplněný tiskopis vložený do průsvitné obálky, který může být pomocí klipu umístěn na vnitřní straně vchodových dveří či dveřích lednice. V případě potřeby pomůže záchranářům a slož-kám integrovaného záchranného systému urychlit záchranu života seniorů. „Obálka slouží lékařům jako návod pro rychlé získání nezbytných informací o člověku, např. jaké bere léky, jaké má alergie nebo jaké jsou kontakty na osobu blízkou," informovala vedoucí Odboru sociálních věcí Jana Kapplová.

ilustrační snímek zdroj foto: muz

Nyní vyšla kapesní verze tohoto tiskopisu, tzv. Seniorská obálka Mini. Mini obálka se díky rozměrům necelých osm krát deset centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, člověk se zdravotním postižením či omezením nebo řidič ji tak může mít neustále při sobě. Obě obálky jsou aktuálně navíc doplněny informacemi o očkování majitele, například proti nemoci COVID-19.

Obdobně jako Seniorskou obálku natisklo město Zábřeh i její kapesní verzi pro všechny starší občany. Obě si stačí vyzvednout na Odboru sociálních věcí Městského úřadu Zábřeh na nám. Osvobození 15.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: muz

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.