Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Rejcharticích se opět staví andělská letka

19.07.2019 - V Rejcharticích se opět staví andělská letka -...

Počasí

19.07.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 14 - Zataženo

20.07.2019 - Sobota

Teplota: 30 / 15 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh ocení rozkvetlá okna, balkony i předzahrádky

29. června 2019 - 10:27

Zpět na seznam článků

Přihlaste se do soutěže

Zábřeh ocení rozkvetlá okna, balkony i předzahrádky

Soutěž Rozkveteme Zábřeh 2018 - A. Polášková zdroj foto: muz

Květy všech barev zdobí v tuto dobu předzahrádky, balkony a okna domů. Za krásou se ale skrývá spousta práce a trpělivosti. Město chce opět péči o rostliny a zeleň ocenit. Vyhlašuje proto druhý ročník soutěže o nejkrásnější předzahrádku, balkon a okna.

Cílem soutěže je podporovat své občany při zkrášlování předzahrádek bytových a rodinných domů včetně balkonů, teras a lodžií. Hodnotit se bude květinová a další výzdoba v několika kategoriích: nejlepší úprava předzahrádky rodinného domu, nejlepší úprava předzahrádky bytového domu, nejrozkvetlejší okna a květinová výzdoba balkonu, lodžie či terasy.

Přihlášku navíc může podat i osoba, která o prostor osobně nepečuje, ale zná jméno dotyčného vlastníka nebo pečovatele zkrášleného prostoru a získá jeho souhlas. „Květinovou úpravou svých nemovitostí se občané podílejí na atraktivním vzhledu našeho města, cílem motivační soutěže je mimo jiné zdůraznit, že jsou tyto aktivity pro veřejnost přínosné. Chceme, aby Zábřeh rozkvetl,“ uvedl starosta a předseda hodnotící komise František John.

ilustrační foto zdroj: muz

Do prvního ročníku se přihlásilo dvacet soutěžících. „Třetí místo získala paní Jílková, druhé paní Polášková a vítězi se stali manželé Pospíšilovi z Pivonína. Zvláštní cena putovala pro kolektiv pracovníků Separexu a manželům Doležalovým. Ani město nezahálí. Na sloupech veřejného osvětlení jsou tradičně zavěšeny truhlíky a rozkvétají letničkové záhony. Během jara proběhla výsadba i revitalizace stromů v různých částech města,“ uvedla tisková mluvčí radnice Lucie Mahdalová.

Soutěžní fotografie se jménem a adresou mohou občané posílat do 31. srpna. Vyhlášení výsledků proběhne v září.

Adresy: e-mail zabrehkvete@muzabreh.cz, do zpráv na facebooku města Zábřeh nebo poštou na adresu Městský úřad Zábřeh, Masarykovo nám. 510/6, 789 01 Zábřeh.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Soutěž Rozkveteme Zábřeh 2018 - A. Polášková        zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.