Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Zápas s Porubou mi trochu připomínal play-off,“ říká Pavel Hulva

22. prosince 2017 - 05:46

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR s trenérem Draků

„Zápas s Porubou mi trochu připomínal play-off,“ říká Pavel Hulva

Zápas s Porubou mi trochu připomínal play-off, říká Pavel Hulva foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Minule jeho posádka přejela vedoucí Porubu jasně 7:1, ale tentokrát se radoval soupeř. Šumperský trenér Pavel Hulva tušil, že Ostravané přijedou, zvláště po nejistých výsledcích v minulých kolech, nabuzeni Drakům porážku oplatit. I když červenobílí museli mít o výsledek na severní Moravě dlouho strach, nakonec vykřesali plný počet bodů a domácí přehráli počtvrté z pěti vzájemných duelů této základní části. „Porubě samozřejmě gratuluji, předvedla dobrý výkon. Ale ani my se nemáme za co stydět,“ hodnotil poslední předvánoční mač šumperský kouč.

Po dlouhé době jste doma prohráli, když na vás vyzrála Poruba. Jak utkání hodnotíte?

Pavel Hulva: Po neúspěchu se vždycky hodnotí špatně. Samozřejmě víme, s kým jsme dneska hráli. Poruba má svou kvalitu, ale podle mě jsme za soupeřem nezaostávali. Diváci sledovali vyrovnaný zápas a výsledek 3:4 mluví za vše. Lámalo se to za stavu 2:1, kdy jsme nebyli schopní podržet vedení na hokejkách delší dobu. Pokud by Poruba hned nevyrovnala, vše mohlo vypadat jinak. Z rychlého protiútoku zvýšili Ostravané na 3:2, otevřeli jsme hru. A také toho soupeř využil. Musím Porubě pogratulovat, předvedla dobrý výkon, ale ani my se nemáme za co stydět. Hrál se z obou stran kvalitní hokej.

Nebáli jste se ve druhé polovině zápasu více střílet? Většinou, třeba v přesilovce, přišla místo zakončení další přihrávka navíc.

Pavel Hulva: Velkou roli hrálo, že soupeř proti nám hodně vyrážel. Z čehož padl i první gól do naší sítě, když jsme nastřelili hráče Poruby před sebou. Chtěli jsme to zkoušet jinak, posílat kotouče do brankoviště. Což se nám ale moc nedařilo, hosté byli na naše přesilové hry dobře připraveni.

Ze strany Poruby po zápase zaznělo, že jste možná čekali jednodušší průběh. I vzhledem k předchozí bitvě s ostravským týmem, kterou Šumperk opanoval jasně 7:1. Souhlasíte?

Pavel Hulva: V tom to nebylo. My věděli, že hrajeme s kvalitním mužstvem, že nemůžeme hrát tak jednoznačně dopředu jako s třeba s Novým Jičínem. Prostě vyrovnaný zápas, trošku mi připomínal utkání play-off.

Šumperk vs Poruba zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Dá se  duel proti Porubě v něčem srovnat s tím předchozím v listopadu?

Pavel Hulva: Nikdy to není úplně stejné. Minule jsme dali gól ze všeho, už po první třetině soupeř prohrával. Tentokrát se nám ale nepodařilo za stavu 2:2 proměnit tutovky, naopak Porubští vzápětí udeřili a vedli. Takhle to v hokeji chodí.

Už jste nakousl úvodní branku zápasu, kdy gólman Vlastimil Lakosil vyjel za pukem daleko dopředu, aby pak Marek Haas skóroval do odkrytého zařízení. Jak jste situaci viděl?

Pavel Hulva: Bohužel se sešly dvě chyby najednou a prostě nám to tam spadlo, víc bych to nerozebíral.

Překvapila vás něčím Poruba?

Pavel Hulva: Vůbec ne. Máme ji přečtenou a víme o jejím kvalitním útoku. Umí využívat šance, což potvrdili také dnes.

trenér Pavel Hulva zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Draci teď mají k dispozici deset dní ligového volna, další zápas je čeká až 30. prosince. Budou mít hráči více času na odpočinek, nebo chystáte intenzivní trénink?

Pavel Hulva: Už ve čtvrtek jsme trénovali, v pátek následuje další várka. Potom mají kluci čtyři dny volna, ale ve středu hned po svátcích se sejdeme a budeme se poctivě připravovat na Hodonín. Není na co čekat.

 
 

Autor: red., Martin Schwarz, zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Fotogalerie

Zápas s Porubou mi trochu připomínal play-off, říká Pavel Hulva    foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.