Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 17. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Plavby Olomouc představily dlouho očekávanou novinku

17.11.2019 - Plavby Olomouc představily dlouho očekávanou novinku - ...

Počasí

17.11.2019 - Neděle

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

18.11.2019 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ženy v Olomouci a Uničově přišly za jedno odpoledne o 190 tisíc

12. září 2013 - 11:24

Zpět na seznam článků

Varování policie Olomouckého kraje

Ženy v Olomouci a Uničově přišly za jedno odpoledne o 190 tisíc

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Ve středu 11. září se vetřela do bytu třiadevadesátileté paní v Olomouci na ulici Mozartova neznámá žena. Sdělila, že ji jde vyplatit tři tisíce jako přilepšení k důchodu od státu.

Stará paní ženu pustila do bytu. „Ta ji následně sdělila, že má pouze čtyři tisíce a potřebuje vrátit. Paní šla do pokoje a přinesla tisíc korun. Pak žena aniž by paní dala nějaké peníze, z bytu spěšně odešla. Následně seniorka zjistila, že jí chybí všechny úspory,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.  Neznámá zlodějka jí odcizila padesát tisíc korun.

Podobný případ se také stal ve středu 11.září, kolem poledne v Uničově na ulici Pionýrů. Na telefon dvaaosmdesátileté paní zavolal muž, který se představil jako rodina a že potřebuje půjčit peníze.

Paní uvěřila, že se jedná o příbuzného a slíbila, že mu půjčí osmdesát tisíc korun. „Muž vydávající se za rodinu, seniorce vysvětlil, že si pro peníze bohužel nemůže přijít osobně, ale pošle kamaráda. Za chvíli u dveří zazvonil neznámý muž a sdělil, že si jde pro peníze. Paní mu je bez okolků dala,“ popsala případ Marta Vlachová. Za chvíli zvonil telefon znova, muž na druhém konci poděkoval za peníze a požádal, zda by paní ještě neměla několik tisíc. Žena sdělila, že má ještě šedesát tisíc korun. „Muž poděkoval a řekl, že to tedy bude stačit a kamarád za chvíli zvonil u dveří,“doplnila tisková mluvčí. Během krátké chvíle, tak zloděj bez práce a námahy přišel k sto čtyřiceti tisícům.

mjr.Mgr.Marta VlachováPolicie v Olomouckém kraji varujeme prostřednictvím tiskové mluvčí, Marty Vlachové, občany. „Žádná organizace ani stát vám osobně peníze nedodá. Vždy musí předcházet písemné oznámení.  Peníze jsou vám převedeny na účet nebo si je vyzvednete na složenku. Nikomu nevěřte po telefonu, ani nedávejte peníze cizím osobám s tím, že je posílá někdo s rodiny. Pokud má někdo v rodině finanční problémy, ať si pro peníze přijde osobně. A vy, pokud je chcete půjčit, si nechte podepsat aspoň doklad o půjčení dané částky“.

Autor: red.,M.Vlachová

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.