Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

27. ročník Memoriál Petry Urbáškové

30. června 2021 - 08:52

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

27. ročník Memoriál Petry Urbáškové

Společné foto GK Šumperk zdroj: J. Žandová

V sobotu 19. června gymnastická hala na Sluneční ulici v Šumperku opět ožila. Domácí klub výkonnostní gymnastiky GK Šumperk uspořádal závod ve sportovní gymnastice.

Bylo to první sportovní klání v pocovidové době, kdy děvčata po měsíci až dvou plného tréninku předvedla skvělé sportovní výkony a zařadila prvky, které natrénovaly v distančních trénincích před obrazovkami monitorů pod vedením svých trenérů.

Do Šumperka se sjela děvčata z TJ Sokol Moravská Ostrava, Přerova, Zlína a Pardubic. Závodu se zúčastnilo 62 děvčat, závodilo se ve dvou sledech a čtyřech kategoriích na bradlech, kladině a prostných. V každé kategorii to na stupních výsledků cinkalo, až na poslední kategorii 2008 a starší. Zde pozvání přijala děvčata z TJ Moravská Ostrava, která se o víkendu 27. června účastnila mistrovství ČR.  I přesto se šumperské závodnice umístily v první desítce.

Výsledky:

Kategorie 2013 a mladší – první Lucie Paraska, třetí Patricie Petrová, čtvrtá Terezie Paraska, pátá Viktorie Peduzzi, šestá Gabriela Mikulová, sedmá Adéla Jurásková, jedenáctá Ester Evjáková

Kategorie 2011 – 2012 – 3. místo Marie Hermannová, 9. Klaudie Ďulíková, 10. místo Adriana Směšná a 11. Eliška Langerová

V kategorii 2009 – 2010 bronz brala Lenka Machytková, 5. místo Michaela janků, hned za ní, šestá Jitka Machytková, 10. místo Barbora Grežová

Kategori 2008 a starší – 6. místo Sabina Žandová, 9. místo Anna Paraska a 10. místo Marie Paraska

Mistrovství ČR se o víkendu 26.6 – 27. června zúčastnila odchovankyně GK Šumperk Klára Peterková, která od letošního roku trénuje v TJ Sokol Brno I pod vedením trenérky Katky Janečkové a Katky Vlkové. Ve čtyřboji Klára vystoupala na celkové druhé místo. Svými výkony si zajistila postup do nedělního finále na jednotlivých nářadích – bradla stříbro, kladina bronz a mistryní ČR se stala na prostných.

Autor: red., Jana Žandová

Fotogalerie

Společné foto GK Šumperk                  zdroj: J. Žandová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.