BASKET: TJ Sokol Šlapanice vs TJ Šumperk

24. listopadu 2014 - 09:21

Kadetky U17 – oblastní přebor střední a jižní Moravy

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V sobotu 22. listopadu pokračoval oblastní přebor střední a jižní Moravy. Na šumperské závodnice čekal soupeř zatím pro ně neznámý soupeř Šlapanic, protože s ním Šumperk doposud nehrál. Družstvo Šlapanic s třemi vítězstvími se pohybuje ve druhé polovině tabulky a je složeno převážně z ročníku 1998 a 1999.

První utkání v 10.00 hodin

TJ Sokol Šlapanice vs TJ Šumperk  49 : 84

Výsledek po čtvrtinách: 18:21, 30:38,43:66

TH: 8/5 tj. 60 %

Střelci: Hegrová Eliška 25, Hanáková Veronika 13, Plhalová Šárka 10, Křivová Marie 8, Doubravová Eliška 7, Plháková Martina 7 ( TH 4/3), Janíčková Zuzana 6, Skoupilová Veronika 4 ,  Čadilová Dominika 2, Tomešová Sára 2.

Druhé utkání v 12.00 hodin

TJ Sokol Šlapanice vs  TJ Šumperk 53: 91

Výsledek po čtvrtinách: 18:20, 31:38, 43:61

Střelci: Hegrová Eliška 25 ( 3 x 3), Doubravová 20 ( TH 4/4), Skoupilová Veronika 10, Křivová Marie 8( 1 x 3), Jandová Veronika 6, Plhalová Šárka 6, Svítilová Eliška 4, Janíčková Zuzana 4,  Plháková Martina 4, Čadilová Dominika 2, Tomešová Sára 2,

TJ Šumperk

Komentář k utkání trenéra Josefa Sitaře: “Ve hře nás převyšovaly pod košem, ale naše družstvo zase disponovalo lepším materiálem na rozehrávce. V utkáních jsme se prosadili, až ve druhé polovině.  V prvním zápase jsme vyhráli první poločas rozdílem 8 bodů, ale druhý poločas již rozdílem 27 bodů. V druhém utkání to bylo podobně. První půle rozdíl 7 bodů, druhý rozdíl 31 bodů. Naše děvčata nastřílela 4 trojky a byl jsem spokojen i s úspěšností trestných hodů. Naší největší silnou stránkou byla vytažená obrana. Doubravová, Hegrová, Plhalová, Křivová  agresivně bránily domácí rozehrávačky. Zdvojením hráčky s míčem se podařilo získat míče do rychlých protiútoků a pak to byla již snadná záležitost dát koš. Veronika Skoupilová po delší odmlce byla opět na hřišti vidět. Přesně vbíhala do soupeřových přihrávek a neztratila se ani na doskocích a při zakončení. Veronika Hanáková odehrála první zápas se zapřením s pořezaným prstem. V druhém již moc nehrála. Pravidelným střídáním se všechny hráčky dostaly do hry a tím byly schopny odehrát oba zápasy s velkým nasazením.“

V sobotu 6. prosince opět hraje TJ Šumperk venku, tentokrát děvčata čeká soupeř v Přerově.

Autor: red.,J.Sitař

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv