BASKET: TJ Šumperk vs BK Vyškov

13. října 2014 - 10:44

Pro zranění se druhé utkání nedohrálo

TJ Šumperk vs BK Vyškov foto:sumpersko.net

V sobotu 11. října pokračovaly šumperské kadetky U17 dalším zápasem oblastního přeboru střední a jižní Moravy. Na domácí palubovce přivítala děvčata soupeřky z Vyškova.

První utkání v 10. 00 hodin

TJ Šumperk vs BK Vyškov 86 : 27

Výsledek po čtvrtinách:  22:5, 39:9, 63:17

Střelci:  Hegrová Eliška 41( 3 x za 3) , Křivová Marie 13 ( 2 x za 3), Doubravová Eliška 11, Plháková Martina 5, Hegrová Michaela 5, Čadilová Dominika 4, Tomešová Sára 4, Válková Adéla 3.

FOTOGALERIE

TJ Šumperk vs BK Vyškov

Trestné hody: 22/7  tj. 32 %

Druhé utkání ve 12. 00 hodin

TJ Šumperk vs BK Vyškov  70 : 22

Výsledek po čtvrtinách:  32:4, 48:14, 64:22

Střelci:  Hegrová Eliška 21, Válková Adéla 14, Jandová Veronika 14, Plháková Martina 6, Hauserová Kateřina 5, Doubravová Eliška 4, Křivová Marie 4, Svítilová Eliška 2.

Trestné hody: 10/6 tj. 60 %

Komentář trenéra Josefa Sitaře: „BK Vyškov byl pro nás neznámý soupeř, s kterým jsme doposud nikdy nehráli a neměli jsme o tomto družstvu žádné informace. Do zápasu jsem postrádal hned tři klíčové hráčky Veroniku Hanákovou, Veroniku Skoupilovou a Šárku Plhalovou. Eliška Hegrová pro nemoc týden netrénovala a její účast byla do poslední chvíle tajenkou. S takto oslabenou sestavou jsem počítal s vyrovnanými zápasy. Vše se rozuzlilo hned v první čtvrtině úvodního utkání, kterou jsme vyhráli rozdílem 17 bodů. Pravidelně jsem střídal všechna děvčata

trenér Josef Sitař

Hodně příležitosti dostaly hráčky druhého sledu, aby nasbíraly herní zkušenosti v lehčích utkáních. Družstvo BK Vyškov je sestaveno podobně, jako naše družstvo z ročníků 1998 až 2002, ale trénuje basketbal teprve 3 roky. Některé naše hráčky trénují již pátou sezonu a jsou proto basketbalově vyzrálejší a zkušenější. I přes tento handicap se nás děvčata z Vyškova nezalekla a svou bojovností a rychlostí se jim mnohdy podařilo nás ubránit. V druhém utkání poslední čtvrtiny za stavu 70 : 22, kdy zbývalo do konce utkání 7 minut a 16 vteřin došlo k nechtěné kolizi. Hráčka č. 19  BK Vyškova M. Hořavová po pádu na zem ztrácela orientaci. Museli jsme volat rychlou záchrannou službu, která ji odvezla do nemocnice na podrobnou prohlídku. Po této nešťastné události bylo utkání ukončeno z důvodu úrazu a přivolání RZS. Z našich hráček musím vyzvednout hru Elišky Hegrové, Marie Křivové a Elišky Doubravové, které měly nejvíce zisků míčů a asistencí. V druhém utkání se rozehrála Veronika Jandová a své si odvedla i Katka Hauserová na doskocích. Adéla Válková se podvědomě šetřila na večerní zápas v lize U 15, kde hraje za OSK Olomouc. Přesto si na hřišti odvedla své a podržela nás na doskocích a blocích. V druhém utkání se prosadila i střelecky.“

V sobotu 25. října čeká na šumperské kadetky soupeř v Brně. Valosun Brno je bašta brněnského basketbalu a děvčata čeká velmi kvalitní soupeř a těžká utkání.

Autor: red.,J.Sitař, foto: sumpersko.net

TJ Šumperk vs BK Vyškov          foto:sumpersko.net