Biatlonista ze Šumperka třetí na mistrovství ČR
07. října 2025 - 11:04
Reportáž ze závodu

Biatlonista ze Šumperka třetí na mistrovství ČR zdroj foto: r.l.
Ve dnech 5. a 6. října se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích žactva. Ve Vysočina Aréně vybojoval bronz v nejstarší chlapecké kategorii M15 Jonáš Lysák ze Šumperka, který závodí v barvách KB Břidličná.
Po několika čtvrtých místech na závodech českého poháru se konečně dočkal medailového umístění. Již v sobotním sprintu atakoval podium, ale jedna nepřesná rána ho odsunula na pátou pozici. V neděli ve vytrvalostním závodě Jonáš zasáhl v nepříznivých větrných podmínkách čtrnáct z patnácti terčů, k tomu přidal devátý běžecký čas. Tento výkon mu vynesl v osmatřicetičlenném poli závodníků třetí příčku.
Tato sportovní akce uzavřela letošní ročník českého poháru v letním biatlonu, v celkovém hodnocení skončil Jonáš po osmi závodech, jak jinak, na čtvrtém místě mezi třiapadesáti účastníky. Pod vedením trenéra Jaroslava Kováče se nyní začne připravovat na zimní sezonu. Zájemci o tento atraktivní sport mají v klubu v Břidličné dveře otevřené. Klub nabízí vynikající podmínky, materiální vybavení, dosahuje dlouhodobě výrazných úspěchů na celostátní úrovni.
Autor: red., r.l., zdroj foto: r.l.
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.