Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

ČOI zveřejnila, jak se obchodníci chovali při povodních

17. července 2013 - 11:14

Zpět na seznam článků

Cenovky i poctivost prodeje vzaly s povodněmi za své…

ČOI zveřejnila, jak se obchodníci chovali při povodních

ilustrační snímek zdroj foto:čoi

V období od 11. do 26. června provedla Česká obchodní inspekce mimořádné kontrolní akce v oblastech postižených povodněmi. Jejich cílem byla vyšší míra ochrany spotřebitelů, kteří se po povodních nacházejí v nelehké životní situaci.

Ing.Vladimír Velčovský„Česká obchodní inspekce si byla vědoma zvýšeného rizika ohrožení práv ekonomických zájmů a bezpečnosti spotřebitelů, k němuž by mohlo docházet prodejem nejakostního zboží nebo poskytováním služeb využívajících nepříznivé situace obětí povodní. Počet kontrol zejména v postižených oblastech jsme zvýšili proto, abychom eliminovali použití nekalých obchodních praktik nepoctivými podnikateli. Je politováníhodné, že jsme zjistili porušení povinností při čtyřiceti procentech kontrol. Nejčastěji se jednalo o neseznámení s cenou a porušení zásad poctivosti prodeje,“ řekl k mimořádné kontrolní akci ČOI ústřední ředitel Vladimír Velčovský.

Bylo provedeno 170 kontrol, při nichž inspektoři ověřovali nabídku a prodej zboží, včetně poskytování služeb obyvatelům v těchto oblastech. Porušení obecně závazných právních předpisů zjistili při 69 kontrolách. „V rámci kontrolní akce bylo v daném období uloženo na místě za méně závažná porušení 47 pokut v celkové hodnotě téměř 60 tisíc korun. O dalších pokutách bude rozhodnuto ve správním řízení. Zákaz prodeje uložili inspektoři na 2607 ks výrobků nesplňujících podmínky pro uvedení na trh v celkové hodnotě dosahující bezmála 77 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

Jedná se však o první průběžné výsledky, neboť kontroly prodeje zboží i nabídky služeb v souvislosti s povodněmi nadále pokračují.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.