Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cena města Zábřeha

27. března 2024 - 22:01

Zpět na seznam článků

Předávala se spolu s oceněním pedagogů

Cena města Zábřeha

Cena města 2023 zdroj foto: muz

V pondělí 25. března se v zábřežském Katolickém domě opět uskutečnilo setkání u příležitosti Dne učitelů. Ocenění výjimečných pedagogů města bylo tentokrát spojeno s předáním Ceny města za rok 2023.

Udělování cen Pedagog města Zábřeha za rok 2023 zahájil starosta města František John, který vyjádřil hluboké uznání zábřežským pedagogům za jejich oddanou práci. „Soňa Švubová z MŠ Strejcova si odnesla ocenění za svůj inovativní přístup k výuce, zejména v oblasti hudební a dramatické výchovy. Lenka Kozlanská ze ZŠ B. Němcové byla vyznamenána za svůj tvořivý přístup k novým vzdělávacím trendům a za své příkladné sebevzdělávání. Jiří Sobotík ze ZŠ Školská byl oceněn za svou práci výchovnou k aktivnímu sportování a reprezentaci školy. Jana Ucekajová ze ZŠ a DDM Krasohled si cenu odnesla za svou nadstandardní pedagogickou práci v oblasti anglického jazyka a výtvarné výchovy, stejně jako za své mimořádné organizační schopnosti,“ uvedla tisková mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

Kromě oficiálních pamětních listů obdrželi ocenění pedagogové také originální osobní dary odboru školství, kultury a tělovýchovy městského úřadu.

Ani následné udělování Ceny města za rok 2023 se ze školy příliš nevzdálilo. Po krátkém úvodním videu totiž cenu převzali členové robotického týmu GYZA Team Gymnázia Zábřeh pod vedením učitelky Pavlíny Horáčkové.  „Ocenění obdrželi za dlouhodobou úspěšnou reprezentaci města na mezinárodní úrovni. Loni v červnu například vybojovali v australském Sydney vítězství v soutěže First Lego League a už dlouhá léta se robotici ze Zábřeha pohybují mezi evropskou špičkou, své první vítězství z celosvětového klání přivezli z čínského Pekingu už v roce 2017,“ Lucie Mahdalová.

Celý večer byl připomínkou dědictví Jana Amose Komenského, jehož myšlenky a citáty o vzdělání a osvětě provázely každého oceněného. „K tomuto výjimečnému setkání patřilo i překvapení pro přítomné v podobě hudebního vystoupení finalisty soutěže Česko Slovensko má talent, třináctiletého Matěje Plška z Mohelnice, který se svou kapelou dokázal roztančit celý sál,“ dodala mluvčí.

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz.

Fotogalerie

Cena města 2023               zdroj foto: muz
Cena města 2023               zdroj foto: muz
Pedagog 2023     zdroj foto: muz
Pedagog 2023     zdroj foto: muz
Pedagog 2023     zdroj foto: muzPedagog 2023     zdroj foto: muz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.