Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dny otevřených dveří gymnázia Německého řádu v Olomouci

02. prosince 2011 - 09:13

Zpět na seznam článků

S námi na návštěvě /aktualizována fotogalerie 2.12./

Dny otevřených dveří gymnázia Německého řádu v Olomouci

šatny foto:sumpersko.net

Ve dnech 23. a 24. listopadu bylo možné prohlédnout si a zjistit informace o studiu na  Církevním gymnáziu Německého řádu na Nešverově ulici v Olomouci, které  se nachází v historickém centru města  a sousedí s Přírodovědeckou fakultou UP Olomouc.

Dny otevřených dveří využilo několik desítek zájemců, které provázeli současní studenti v dobových kostýmechGNŘ19 a ochotně odpovídali na nejrůznější dotazy. Skupiny zájemců, byli podle studentů různé, počínaje od rodičů s dětmi, kteří se chtěli se informovat o případném studiu, až po milovníky historie, pro které jsou řády, působící na našem území, zajímavým tématem.

Církevní gymnázium Německého řádu bylo založené v roce 1991 jako soukromá škola, která poskytuje svým studentům úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Gymnázium je čtyřleté, je určené pro absolventy devátých tříd základních škol. Do osmiletého se hlásí žáci pátých tříd. Gymnázium připravuje studenty k vysokoškolskému  studiu. V každém ročníku čtyřletého studia jsou dvě třídy, zhruba po dvaceti studentech. Od samého počátku je upřednostněna teze, aby škola mohla být označena, jako rodinná. Čtyřleté gymnázium zabezpečuje v současnosti vzdělání ve dvou profilacích. První z nich je profilace humanitárních předmětů (dějepis, základy společenských věd, český jazyk a literatura), pro aktivní sportovce je pak určena profilace tělesná výchova a biologie. Studenti osmiletého gymnázia si po prvních čtyřech letech mohou vybrat, kterou profilací chtějí pokračovat. Vedení školy nám zodpovědělo jednu z nejčastěji kladených otázek:"Musí být žáci věřící?" "Ne, nemusí, z celkového počtu žáků na škole je jen asi 15 procent věřících",odpověděl ředitel školy Mgr. Luger.

Samotná škola prošla velmi důležitou a náročnou rekonstrukcí, která byla zaměřena zpočátku na první dvě patra včetně suterénu. Cílem rekonstrukce byly vnitřní úpravy jednotlivých prostorů se zaměřením na snižování provozních nákladů, zvýšení bezpečnosti a vnitřní vybavení školy včetně zázemí. Opravené části tak působí velmi kompaktním dojmem. Je důležité zdůraznit, že rekonstrukci školy provádí ŘNR na vlastní náklady a první etapa byla vyčíslena na 25 mil. korun. Druhá etapa rekonstrukce (zbývající dvě podlaží) bude prováděna v horizontu dvou let s předpokládanými náklady pohybujících se kolem 17 miliónů. Nejen technické zázemí, které je na vysoké úrovni, ale vkusně a moderně vybavené učebny určitě překvapí i náročného studenta.

Kreativní textilní panely, které zdobí učebny, jsou úchvatné. Byly vytvořeny s neuvěřitelnou precizností a smyslem pro detail.


GNŘ18

ˇGNŘ24

 

 

Od příštího roku čeká studenty CGNŘ premiéra nových prostor, ve kterých budou skládat maturitní zkoušku.

GNŘ15

Učebna

GNŘ16

Prostory kde pokračuje další rekonstrukce

GNŘ21

 

GNŘ22Církevní gymnázium Německého řádu je otevřené i pro studenty se specifickými vývojovými poruchami učení. Podle slov ředitele školy, Mgr. Lugera:"Zájem v uplynulých letech značně převýšil možné kapacity." Pro výběr této školy určitě hraje také velký význam dalšího umístění absolventů při vysokoškolském studiu. Mimo informací, které se týkají přijetí ke studiu, výše školného, zajištění stravování pro studenty, počet povinných cizích jazyků, se hodně návštěvníků ptalo na mimoškolské aktivity. Sportovní vyžití a možnost zúčastnit se domácích i zahraničních exkurzí. Podle stávajících aktivit studentů se mezi nimi neuplatní ten student, který by neměl zájem o aktivní přístup ke společenskému životu. Ze života školy ZDE.

Zájemci o studium, kteří o možnosti navštívit a prohlédnout si prostory přišli, nemusí litovat, protože škola má pro ně  dveře stále otevřené.Prohlídka školy nám odpověděla na otázku, proč několikanásobně převyšuje poptávka nabídku. Rodinná atmosféra, nadstandardní zázemí školy, možnost následného studia v Rakousku, Německu a Itálii a hlavně tolik potřebný osobní přístup ke každému žákovi.

 

Autor: kik,sol

Fotogalerie

šatny        foto:sumpersko.net
učebna        foto:sumpersko.net
učebna           foto:sumpersko.net
učebna           foto:sumpersko.net
učebna         foto:sumpersko.netpoháry ze soutěží  foto:sumpersko.net
učebna      foto:sumpersko.net
učebna      foto:sumpersko.net
chodba        foto:sumpersko.net
chodba        foto:sumpersko.netchodba          foto:sumpersko.net
učebna      foto:sumpersko.net
chodba        foto:sumpersko.net
chodba        foto:sumpersko.net
kancelář            foto:sumpersko.netstudenti při prohlídce   foto:sumpersko.net
studenti při prohlídce   foto:sumpersko.net
pracovna vyučujících      foto:sumpersko.net
společenská místnost    foto:sumpersko.net
učebna             foto:sumpersko.netkotelna         foto:sumpersko.net
šatny        foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.