Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Do Šumperka se už moc těším,“ říká zpěvák David Deyl

07. srpna 2015 - 08:52

Zpět na seznam článků

V ROZHOVORU odhaluje, který žánr ho nejvíce oslovil

Šumperské publikum se může těšit na další premiéru. Už 2. října se totiž v domě kultury uskuteční koncert charismatického zpěváka Davida Deyla. O koncertu jsme informovali ZDE

Společně se svou kapelou nám představí jak oblíbené písně Akorát, Hry o nás a Počítám, které můžete znát z českých a slovenských rádií, ale i skladby z nové desky. Proto jsme mu při této příležitosti položili pár otázek.

Na konci minulého roku jste vydal nové album. Můžete nám ho představit?

David Deyl: Třetí album V Ozvěnách vyšlo v listopadu 2014 a je celé natočené s živým orchestrem Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Marka Štilce, což je v českém prostředí celkem unikátní záležitost. Opustil jsem klasický mainstreamový pop rock a našel jsem, co je mému srdci nejbližší, což jsou baladické písně s orchestrem. Tento žánr se nazývá classical crossover. Na albu najdete dvanáct skladeb, polovinu tvoří mé autorské písně. Ve druhé části se posluchači mohou těšit na převzaté písně.

Jaké jsou ohlasy veřejnosti na toto album?

David Deyl: Mám z tohoto alba obrovskou radost, protože si za ním nejvíc stojím. Dělali jsme na něm skoro dva roky. A velmi mě těší, že posluchači ho náležitě oceňují a líbí se jim.

Z jakého důvodu jste si vybral právě tento žánr?

David Deyl: Mám klasické hudební vzdělání u paní profesorky Slavíčkové a hlas, který se k tomuto žánru hodí. Vždy se mi líbily muzikály, takové ty větší formy. Mou tvorbu ovlivnilo, jaké interprety jsem si oblíbil. Ať už to byli Simple Plan, OneRepublic, Sunrise Avenue, Bruno Mars nebo Ronan Keating. K tomuto žánru jsem prostě musel dospět.

David Deyl zdroj foto: DK

Titulní píseň V Ozvěnách se dočkala i svého klipového ztvárnění. Jak tento videoklip vznikal?

David Deyl: Klip se natáčel v Táboře v Husitském muzeu, kde jsou krásné gotické klenby. Ty ozvěny jsou signifikantní pro skály, což v daném případě nahradilo gotické prostředí. V klipu představila své taneční umění i Lucie Drábková, kterou si pro svá vystoupení vybral i Kanye West. A o režii videoklipu, který není úplně jednoduchý a u nás zcela běžný, se postaral velmi nadaný Drahoslav Lysák. Dokázal spojit scénický tanec s prostředím gotiky a do toho zakomponoval mou píseň.

A víte už, který klip bude následovat?

David Deyl: S největší pravděpodobností to bude na píseň Mít Tě blíž, ale uvidíme. Vím, že je to asi nejoblíbenější píseň mých fanoušků, co se nového alba týče.

Dostala se k nám informace, že chystáte na podzim nějaké překvapení. Můžete aspoň naznačit, o co by se mělo jednat?

David Deyl: Konkrétní úplně nebudu, ale má to něco společného s Vánocemi. Asi si koupím kapra a budu na Staroměstském náměstí prodávat rybí polévkuUsmívající se

Jaký máte největší zážitek z koncertu, kde jste byl jako divák?

David Deyl: Asi OneRepublic před Lennym Kravitzem v Praze, kdy jsem je viděl a slyšel úplně poprvé. Bylo to neskutečně dobré a odzpíval jsem s nimi celý koncert! Lidé vedle mě si mysleli, že jsem blázen.

Druhého října se v premiéře představíte i šumperskému publiku. Navštívil jste už někdy naše město?

David Deyl: Šumperkem jsem jen projížděl na jiné vystoupení. Nemohu proto říct, že bych měl zatím možnost si prohlédnout město a okolí. O to více se tam těším a myslím si, že to bude krásný koncert a lidi si odnesou skvělý prožitek z dobré hudby.

David Deyl zdroj foto: DK

A na závěr vzkaz pro návštěvníky šumperského koncertu…

David Deyl: Velmi děkuji i s celou kapelou za pozvání, moc si toho vážíme a už se na Vás moc těšíme.

Autor: red.,dk., M. Horáková

Fotogalerie

David Deyl

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.