FK Šumperk vs SFC Opava 0:3

27. července 2015 - 23:55

Pohár FAČR mužů v kopané – 1. kolo

FK Šumperk vs SFC Opava toto: sumpersko.net

Šumperský Tyršův stadion se stal v neděli 26. července místem, kde se uskutečnil první ostrý zápas domácího celku, který v rámci 1. kola Poháru FAČR přivítal hostující Opavu, která je účastníkem Fotbalové národní ligy.

FK Šumperk vs SFC Opava

Nedělní zápas v Šumperku snese také označení „velké policejní manévry“. Vzhledem k tomu, že FAČR vyhodnotila zápas jako rizikový, tak početní stavy fanoušků rozšířily týmy Policie ČR, Městské policie Šumperk i hasičů.

Domácí tým nastoupil do zápasu bez čtyř hráčů základní sestavy a tím postavil fanoušky do reálu, že se možná stane zázrak.

Favorizovaný celek  z Opavy nastoupil do zápasu se značným sebevědomím a očekával jednoznačný výsledek zápasu. Domácí tým i přes oslabení založil svou hru na obraně se snahou k případným rychlým brejkům. Hosté těžili ze své rychlosti, ale velmi ztěžka překonávali obranný val domácích, kterým se dařilo narušovat rozehrávku soupeřů a pokud už se dostal soupeř ke střele, byl na místě domácí gólman.

Přibližně v osmé minutě se dostal ke střele opavský Tomáš Machálek, který se snažil obstřelit domácího obránce, který střelu tečoval. Ta se nekontrolovatelně odrazila od levé tyče branky zpět do náruče domácího brankaře.

Fotogalerie: Šumperk vs Opava

Šumperk měl v prvním poločase dvě vynucené střídání. Opava se snažila střílet z každé pozice, ale střely byly nepřesné a většinou končily mimo branku domácího celku.  Za první poločas měli domácí jednu vyloženou šanci, kdy z nepřímého kopu, za půlící čarou šel centr do velkého vápna na hlavu Honzy Nimrichtra, který nasměřoval míč k levé tyči soupeřovi branky. Zde, na poslední chvíli, vykopával míč z brankové čáry opavský obránce. Hosté v převážné části drželi míč na svých kopačkách a neustále okupovali domácí polovinu hřiště. Avšak i přes tento tlak nebyli schopni vstřelit branku a tak první poločas skončil 0:0.

O přestávce v poločase si to mezi sebou rozdali dva mládežnické celky FK Šumperk a RSKM Horní Pomoraví. V tomto případě Šumperk jasně přehrál svého soupeře a jednoznačně vyhrál 5:0. Fanoušci tak měli možnost vidět na vlastní oči, kam směřuje domácí fotbal a na co se mohou v budoucnu těšit.

FK Šumperk a RSKM Horní Pomoraví

FOTOGALERIE: Fotbal mládež

Do druhé poločasu nastoupili hosté s jednoznačným cílem zlomit domácí obranu. Po 12 minutách se to konečně opavským podařilo, když Kuzmanovič dorážel vyražený míč 0:1. V 72 minutě zápasu zvyšovala Opava na 0:2, kdy Jurečka opět dorážel odražený míč do domácí branky. Střelec první branky se zapsal do střelecké listiny ještě jednou, když ve skluzu zvyšoval v 85 minutě zápasu na 0:3.

I přes prohru se domácímu celku neupře snaha o dosažení co nejlepšího výsledku proti značně silnějšímu soupeři. Opava si tak ze Šumperka odváží zasloužené vítězství.

Autor: red., sol., foto: sumpersko.net