Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Jak získat prostředky pro handicapované a na výsadbu nových alejí

18. července 2016 - 10:31

Zpět na seznam článků

Granty Nadace ČEZ jsou opět otevřeny!

Jak získat prostředky pro handicapované a na výsadbu nových alejí

Už podruhé mají letos školy možnost získat prostředky na zlepšení přístupu handicapovaných studentů ke vzdělání. Obce a města zase mohou žádat o peníze na sázení či obnovu alejí a stromořadí. Zájemci o podporu Nadace ČEZ mohou až do konce července žádat o příspěvky z grantových řízení Oranžové schody a Stromy. „Žádosti stačí vyplnit přes jednoduchý webový formulář. Jen za letošní první pololetí jsme podpořili výsadbu 31 alejí a 10 bezbariérových úprav škol,“ uvedl tisový mluvčí společnosti Vladislav Sobol.

Nadace ČEZ přijímá žádosti v obou grantových řízeních do 31. července. Jednoduché formuláře se vyplňují přímo na webových stránkách. Finanční spoluúčast žadatelů není nutná. „O výsledcích budeme všechny uchazeče informovat do poloviny září. Školy a obce se tak o svých úspěšných žádostech dozví včas, aby se bez zbytečných průtahů mohly pustit do realizace svých projektů,“ říká Michaela Žemličková, ředitelka Nadace.

Hrádek zdroj foto: V. Sobol

Každá škola či obec může v grantových řízeních Oranžové schody a Oranžové stromy podat pouze jednu žádost o nadační příspěvek za rok. Datum, respektive pořadí zaslání žádosti rozhodování dárce neovlivní. Stejně jako v loňském roce zapojí Nadace do rozhodování o obdarovaných i své patrony z řad známých osobností. Oranžové schody zlepšují přístup handicapovaných žáků ke vzdělání

Nadace pomáhá mladým lidem s tělesným postižením začlenit se mezi ostatní studenty a minimalizovat překážky, které jim stojí na cestě za kvalitním vzděláním. Projekt Oranžové schody totiž pomáhá odstraňovat architektonické bariéry nákupem plošin, výtahů, schodišťových sedaček, schodolezů nebo zvukových a světelných naváděcích systémů.

Maximální výše příspěvku v grantu Oranžové schody činí 400 tisíc korun na jeden realizovaný projekt resp. 500 tisíc korun na dva realizované projekty v objektu a požádat o něj mohou všechny základní, střední a vyšší odborné školy. „Celkem se v uplynulých letech mezi bezbariérové zařadilo už 58 škol, na severu Moravy například školy v Ostravě, Krnově nebo Hutisku-Solanci, které doporučil šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek,“ objasňuje mluvčí Sobol.

Nadace už pátým rokem podporuje jak vznik nových stromořadí, tak i obnovu zanedbané zeleně v místech, kde dříve aleje existovaly, ale postupem času zpustly či zcela vymizely. „Dosud města a obce z poskytnutých grantů obnovily či nově vysadily už 288 stromořadí. Do jejich sázení se často zapojily i celé rodiny, například v Hrádku a Bukovci vysadily strom pro každé dítě narozené v posledním roce,“ informoval Ladislav Sobol.

Hrádek zdroj foto: V. Sobol

Nyní otevřené grantové řízení je určeno pro ty, kteří chtějí sázet stromy letos na podzim. Maximální výše příspěvku činí 150 tisíc korun.  

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.