Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský zámek

22.05.2019 - Rodina Mornstein-Zierotin představí veřejnosti Bludovský...

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Každá třetí kontrola pyrotechniky v prosinci byla se zjištěnými nedostatky

22. ledna 2017 - 08:45

Zpět na seznam článků

ČOI bude v kontrolách důsledně pokračovat

Každá třetí kontrola pyrotechniky v prosinci byla se zjištěnými nedostatky

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce provedla během prosince 234 kontrol s nabídkou pyrotechnických předmětů. Nedostatky byly zjištěny více než ve třetině z nich. „Z prosincových kontrol vyplynulo, že každý třetí prodejce nedodržuje právní předpisy, které se týkají nabídky, prodeje, skladování a zacházení s pyrotechnickými výrobky. Dále přetrvává četné porušování zákona o ochraně spotřebitele. Vzhledem k tomu, že se jedná o problematiku, která se bezprostředně týká bezpečnosti a zdraví spotřebitele, bude ČOI tyto kontroly důsledně provádět i v tomto roce,“ řekl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

tabulka zdroj foto: čoi

Cílem kontrol bylo ověřit, jak fyzické a právnické osoby dodržují při nabídce, prodeji a skladování pyrotechnických výrobků povinnosti vyplývající z obecně závazných právních předpisů. Součástí kontrol bylo i dodržování zákona o ochraně spotřebitele. „Porušení obecně závazných právních předpisů bylo zjištěno při 78 z celkem 234 provedených kontrol prodeje pyrotechniky,“ uvedl tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Inspektoři zajistili i takový prodej pyrotechniky, která překročila dobu použitelnosti až o dva roky, nebo se jednalo o divadelní pyrotechniku, ke které je nutná příslušná odborná způsobilost. „V prodejním prostoru na tržišti v Tiskařské ulici v Praze bylo skladováno 500 kilo čisté hmotnosti výbušných látek, kdy maximální povolená hmotnost je 80 kilo. Na místě bylo prodávajícímu uloženo zjednání nápravy,“ informoval mluvčí.

Inspektoři na severu Čech zajistili tři kusy produktu neurčitého tvaru, který prodejce nabízel jako pyrotechniku. „Produkt měl neurčitou velikost, neznámé složení a jeden kus byl v ceně 130 korun. Výrobek působící dojmem domácí výroby naplňuje znaky vážného nebezpečí a ohrožení života a zdraví spotřebitele,“ sdělil Jiří Fröhlich.  

Zjištění, která nenáležela do působnosti České obchodní inspekce, byla předána Českému úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva. „Obchodní inspekce ve většině případů za porušení právních předpisů uložila zjednání nápravy na místě, zákaz prodeje výrobků nebo bude s daným obchodníkem zahájeno správní řízení,“ uvedl mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.