Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mimořádným zájem o registrační značky na přání

09. ledna 2016 - 08:35

Zpět na seznam článků

Za první pracovní den nového roku bylo podáno zhruba 800 žádostí

Mimořádným zájem o registrační značky na přání

S novým rokem se naskytla majitelům vozidel možnost zažádat si o registrační značku na přání.

První české značky na přání bychom tak na českých silnicích mohli potkávat již koncem ledna. „ Mezi nejpopulárnější znění patřila křestní jména a příjmení, názvy firem, číselné řady (např. 11111111, 22222222 apod.) Přidělena byla již také například značka FANT0MAS (s nulou místo písmena O),“ uvedl tiskový mluvčí Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

V případě zájmu o značku na přání se zájemce musí dostavit na příslušný úřad obce s rozšířenou působností v místě registrace vozidla s žádostí, na které uvede údaje o své osobě a navrhované znění značky na přání. „V případě přidělení navrhovaného znění a po zaplacení poplatku pět tisíc korun za jednu tabulku (tj. deset tisíc za automobil) obdrží značky do patnácti dnů. Požadované znění značky na přání lze také rezervovat na dobu tří měsíců za poplatek pět set korun. V jednom okamžiku však lze mít pouze jednu rezervaci na fyzickou nebo právnickou osobu,“ upřesnil mluvčí Neřold.

Značka na přání je přenositelná, její majitel ji tak bude moci použít na svůj jiný automobil, motocykl či moped, vždy ale pouze na jedno vozidlo. Značka je však vázána na konkrétní osobu, nelze ji tedy prodat jinému zájemci. „Výměna poškozené tabulky za novou vyjde řidiče na šest set korun. Při ztrátě či odcizení značky však náhradní tabulka vydávána nebude. Řidič si v takovém případě bude muset pořídit běžnou registrační značku, nebo si zaplatit novou značku na přání v jiném znění. Původní značka bude v registru z důvodu možnosti zneužití zablokována a ztratí platnost,“ dodal mluvčí ministerstva.

Aktualizované otázky a odpovědi k problematice - registrační značky na přání ze dne 8. ledna - ZDE

 

Autor: red., T. Neřold

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.