Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 18. května 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní divadelně-filmový večer Igora Chmely

17.05.2025 - Unikátní divadelně-filmový večer Igora Chmely -...

Počasí

18.05.2025 - Neděle

Teplota: 11 / 5 - obcasny-Déšť

19.05.2025 - Pondělí

Teplota: 12 / 8 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na Jesenicku a Olomoucku požáry poničily zahradní domky

10. ledna 2017 - 19:23

Zpět na seznam článků

Okolnosti vzniku jsou v šetření

Na Jesenicku a Olomoucku požáry poničily zahradní domky

požáry zahradních domků v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS Olk

V průběhu mrazivé noci z pondělí 9. ledna na úterý 10. ledna vyjížděli hasiči z Olomouckého kraje ke dvěma požárům zahradních domků. První se odehrál v Javorníku, druhý v Olomouci. 

První požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v pondělí 9. ledna krátce před jednadvacátou hodinou v Javorníku. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Jeseníku, jednotka dobrovolných hasičů z Javorníku a také polští hasiči z Paczkowa. „Po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen zahradní domek o rozměrech 3 x 4 metry, který byl používán jako chata,“ informovala tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

požáry zahradních domků v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS Olk

Požár zničil částečně střechu a jednu stěnu. „Výše škody byla vyčíslena na 60 tisíc korun a příčina jeho vzniku je v šetření,“ informovala mluvčí.

požáry zahradních domků v Olomouckém kraji zdroj foto: HZS Olk

Druhý požár byl oznámen na krajské operační středisko v úterý 10. ledna krátce po třetí hodině ráno v Olomouci na ulici Rybářská. Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci a dobrovolní hasiči z Olomouce. „Po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen zahradní domek o rozměrech 4 x 7 metrů plný odpadu. Hasiči začali požár likvidovat, v průběhu likvidačních prací rozebírali konstrukce a vynášeli odpad na volné prostranství,“ přiblížila průběh likvidace ohně Vladimíra Hacsiková.

Požár způsobil škodu za 70 tisíc korun. „Příčina vzniku požáru je v šetření,“ dodala mluvčí.

Autor: red., V. Hacsiková, zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

požáry zahradních domků v Olomouckém kraji                   zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

GASTROFESTIVAL v šumperském parku

GASTROFESTIVAL v šumperském parku

Fotek: 52
Přidáno: 10.05.2025

Šumperský kulturák oslavil 45. narozeniny

Šumperský kulturák oslavil 45. narozeniny

Fotek: 76
Přidáno: 09.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.