FOTO
Rakousko
FOTO
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Rakousko

Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Olomouckém kraji

30. listopadu 2019 - 11:08

Zpět na seznam článků

V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2020

Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Regionální vlaky objednané Olomouckým krajem ujedou v příštím roce přibližně přes šest milionů vlakokilometrů. Navýšení rozsahu regionální vlakové dopravy o přibližně pět procent souvisí s uzavřením nových smluv o zajištění veřejné železniční regionální dopravy. Nový grafikon bude platit až do 12. prosince 2020.

Národní dopravce vypraví v rámci Olomouckého kraje v pracovní dny průměrně 519 osobních a spěšných vlaků, v sobotu 391 a v neděli 387.

Od 1. ledna bude Olomoucký kraj zajišťovat veřejnou železniční dopravu na území Zlínského kraje na trati 280 v úseku Hranice na Moravě – Vsetín a na území Jihomoravského kraje na trati 300 v úseku Nezamyslice – Vyškov na Moravě. „Všechna vozidla motorové trakce budou v korporátním designu ČD Najbrt s polepy dle požadavku Olomouckého kraje. V souvislosti s vybavením všech vozidel GPS se sledováním pohybu vlaku budou všechny spoje nově  i v systému dispečinku KIDSOK,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

S platností od 1. ledna budou do IDSOK zaintegrovány následující dálkové linky Českých drah:

linka Ex2 v úseku Zábřeh na Moravě – Hranice na Moravě, linka R 12 v úseku Šumperk – Nezamyslice, linka R 13 v úseku Olomouc hl.n. – Hulín (Zlínský kraj), linka R 18 v úseku Olomouc hl.n. – Hulín (Zlínský kraj), linka R 27 v úseku Olomouc hl.n. – Moravský Beroun, vlaky R 640 a R 641 v úseku Olomouc hl.n. – Hranice na Moravě, vlaky Ex 524 a Ex 525 Přerovský Zubr v úseku Přerov – Zábřeh na Moravě. Nově bude možné odbavení dle tarifu IDSOK až do stanic Břest a Hulín na území Zlínského kraje, a to díky zavedení nové zóny IDSOK.

Od 15. prosince zavádí národní dopravce kontaktní i bezkontaktní platbu kartou ve všech vlacích s vlakovým doprovodem. „Vlakové čety budou průběžně vybaveny mobilními platebními terminály propojenými s přenosnými osobními pokladnami. Tato služba bude k dispozici v místech, kde je signál, aby platba mohla proběhnout,“ upřesnila Vanda Rajnochová.změny JŘ zdroj: ČD

Autor: red., V. Rajnochová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

Zranění naštěstí nezpůsobil ani sobě ani žádné další osobě

Do přehlednějšího bodového systému se vrací dvoubodový trest

Do přehlednějšího bodového systému se vrací dvoubodový trest

Desítky mírnějších přestupků zůstanou bez bodu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.