Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 09. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 13 - obcasny-Déšť

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Olomoucká právnická fakulta získala Cenu Bezpečnostní rady státu

09. června 2020 - 16:46

Zpět na seznam článků

Uspěla v hlavní kategorii

Olomoucká právnická fakulta získala Cenu Bezpečnostní rady státu

Olomoucká právnická fakulta získala Cenu Bezpečnostní rady státu foto: Vojtěch Duda. - upol

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci (UP) je laureátem Ceny Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2020. Rozhodla o tom Bezpečnostní rada státu na svém pondělním zasedání. Ocenila tak dlouhodobou a progresivní práci fakulty v otázkách bezpečnosti a v oblasti mezinárodního humanitárního a operačního práva.

Právnická fakulta UP uspěla v hlavní kategorii. Cenu každoročně uděluje Bezpečnostní rada státu kolektivům i jednotlivcům v hlavní a ve studentské kategorii za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a její osvěty. Přesnější odůvodnění ke každému laureátovi je součástí usnesení, které bude zveřejněno v nejbližších dnech poté, co jej podepíše premiér Andrej Babiš.

Za nominací fakulty stál její absolvent Jan Sedláček, který pracuje na legislativním a právním odboru Ministerstva obrany, a Martin Faix, proděkan pro zahraniční záležitosti a vedoucí Centra pro mezinárodní humanitární a operační právo (CIHOL) při PF UP. „Impuls k tomu, abychom zkusili o cenu usilovat, přišel od našeho absolventa Honzy Sedláčka. Velmi dobře zná aktivity fakulty v této oblasti, mnohých se osobně účastnil a zůstává spojen s fakultou nadále i jako absolvent,“ vysvětlil proděkan Martin Faix.

Odůvodnění nominace vyzdvihlo dlouhodobou profilaci olomoucké fakulty v oblasti mezinárodního práva – nabídku velkého množství volitelných předmětů k problematice bezpečnosti či práva ozbrojených konfliktů, důraz na propojení teorie s praxí, pořádání speciálních konferencí a workshopů, úzkou spolupráci s Armádou ČR, pořádání unikátního cvičení Camp Peira nebo zahájení činnosti CIHOL. „Úspěchem jsou vlastně absolventi jako kolega Sedláček. Vybavený vědomostmi a dovednostmi z právnické fakulty cíleně hledal uplatnění a v současnosti působí v oblasti bezpečnosti státu. Ocenění je tak pro nás důkazem, že se nám daří plnit poslání právnické fakulty jako vzdělávací instituce připravující odborníky pro oblast bezpečnosti a mezinárodního práva, ale také, že práci děláme dlouhodobě dobře,“ uvedl Martin Faix.

Získání ceny těší také děkana fakulty Václav Stehlíka. „Odráží to dlouholetou práci akademiků naší fakulty, zejména pak kolegů v rámci katedry mezinárodního a evropského práva a katedry politologie a společenských věd. Poděkování patří nejen proděkanu Faixovi, který je v čele týmu věnujícího se bezpečnostním otázkám a mezinárodnímu humanitárnímu právu, ale i všem, kteří se v této oblasti angažují. Koneckonců aktivity a trvalý zájem fakulty na výzkumu v této oblasti vyústily v loňském roce v otevření Centra pro mezinárodní humanitární a operační právo – CIHOL. Pevně věřím, že reflexe práce ve formě prestižní ceny bude dalším povzbuzením pro aktivity v této oblasti,“ okomentoval úspěch Stehlík.

Cenu Bezpečnostní rady státu v hlavní kategorii vedle právnické fakulty letos získal generálporučík Radovan Procházka a redakce časopisu Obrana a strategie. Ve studentské kategorii pak bylo uděleno čestné uznání Marku Radostovi za disertační práci Pokročilé nesmrtící technologie v boji proti terorismu, extremismu a kriminalitě.

Slavnostní předávání cen se uskuteční s největší pravděpodobností na Úřadu vlády ČR, termín ještě není známý.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: Vojtěch Duda - upol

Fotogalerie

Olomoucká právnická fakulta získala Cenu Bezpečnostní rady státu  foto: Vojtěch Duda. - upol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.