FOTO
Rakousko
FOTO
Úterý 26. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci

26.05.2020 - Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci - Pod...

Počasí

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

27.05.2020 - Středa

Teplota: 20 / 6 - PoloJasno

Rakousko

Olomoucké železniční muzeum chystá noční prohlídky i jízdy

15. května 2019 - 17:09

Zpět na seznam článků

V rámci akce „Okolo točny“

Olomoucké železniční muzeum chystá noční prohlídky i jízdy

České dráhy se připojí k páteční akci Olomoucká muzejní noc a otevřou v nočních hodinách brány svého železničního muzea v Hodolanech. Návštěvníci si během netradiční otevírací doby prohlédnou unikátní historické exponáty a zároveň budou mít možnost projet se po olomouckém nádraží historickým motorovým vozem M 286.0001.

V rámci Olomoucké muzejní noci bude mimořádně zpřístupněna řada muzeí, památek a výstav. Jde o jedinečnou příležitost projít si rozmanité kulturní instituce v neopakovatelné noční atmosféře. Železniční muzeum Českých drah v Olomouci bude v pátek 17. května otevřeno od sedmnácti do třiadvaceti hodin.

Akce je součástí Olomoucké muzejní noci. Návštěvníci se mohou těšit také na noční jízdy v olomouckém železničním uzlu. „Vozit je bude motorový vůz „Lorinka“ M 286.0001. Trasa povede od osobního nádraží přes tzv. vnitřní nádraží, kolem depa na přednádraží až ke svážnému pahrbku a zpět. Jízdy proběhnou vždy v celou hodinu, z olomouckého hlavního nádraží odjíždí zvláštní vlak ve dvacet, jednadvacet a dvaadvacet hodin,“ uvedla tisková mluvčí ČD Vanda Rajnochová.

V deponii historických kolejových vozidel v Olomouci jsou k vidění jedinečné exponáty železniční historie z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. K největším lákadlům patří parní stroje – elegantní lokomotiva „Rosnička“ 454.202 z roku 1956. Pozornost zaslouží ale i neméně atraktivní lokomotiva „Kocúr“ 314.303 z roku 1898. K vidění budou i další exponáty železniční historie včetně lokomotiv „Sergej“ T 697.1529, „Pielstick“ T 466.0007, BN 60.

Autor: red., V. Rajnochová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Do přehlednějšího bodového systému se vrací dvoubodový trest

Do přehlednějšího bodového systému se vrací dvoubodový trest

Desítky mírnějších přestupků zůstanou bez bodu

Během tří hodin zastavily policejní hlídky 75 vozidel

Během tří hodin zastavily policejní hlídky 75 vozidel

Z nich 28 řidičů se dopustilo přestupku

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.