Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Pěkné počasí vyláká „rychlé stroje“ na silnice

30. března 2021 - 12:23

Zpět na seznam článků

Řidiči POZOR!

Pěkné počasí vyláká „rychlé stroje“ na silnice

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V těchto pěkných dnech se na silnicích můžeme ve větším počtu setkat s motorkáři a cyklisty. „Bohužel jízda motorkářů bývá často velice riskantní. Řidiči aut, ale i motorek musí více předvídat, je potřeba větší opatrnost při vjíždění na hlavní silnice, při předjíždění, správně odhadovat vzdálenost blížícího se vozidla apod. Po zimní přestávce ne všichni motorkáři mají řídítka pevně v rukou, proto je důležitý způsob jízdy a ohleduplnost všech vůči všem,“ uvedla vrchní komisařka Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje Marta Vlachová.

V loňském roce došlo v Olomouckém kraji k 118 nehodám motorkářů a zemřeli při nich dva motorkáři. „V letošním roce se opět zaměříme na kontrolu motorkářů, a to nejen na jejich nejoblíbenějším úseku, kterým je Červenohorské sedlo. Loni zde při namátkových kontrolách zjistili 359 přestupků a na pokutách jsme uložili přes 180 tisíc korun. Dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu těchto účastníků je jednou z priorit v oblasti dopravy pro tento rok,“ informovala vrchní komisařka Vlachová.

V letošním roce do 28. března došlo v kraji k 970 dopravním nehodám. „Zemřelo při nich pět osob, z toho k osmi nehodám motorkářů, kdy se v jednom případě jednalo o smrtelnou nehodu,“ sdělila Marta Vlachová.

Na silnicích se také více objevují cyklisté, na které jsme v zimním období nebyli tolik zvyklí.  V loňském roce se stalo v kraji 234 dopravních nehod cyklistů, tři nehodu nepřežili. „Letos již evidujeme dvacet sedm dopravních nehod cyklistů, kdy bylo dvacet zraněno lehce a jeden těžce,“ uvedla komisařka.

Před sezónou, by si měl každý cyklista i motorkář řádně zkontrolovat technický stav svého dopravního prostředku. „Je důležité připomenout povinnosti cyklistům, a to hlavně do osmnácti let věku mít na hlavě při jízdě na kole správně nasazenou a zapnutou cyklistickou helmu, doporučujeme všem cyklistům. Dále důležité je i předepsané vybavení jízdního kola, funkční dvě na sobě nezávislé brzdy, osvětlení, reflexní prvky nejen na kole, ale doporučujeme také na oděvu cyklisty i motorkáře. Důležité je být viděn,“ apeluje na cyklisty Marta Vlachová.

Policisté se budou kontrolám dodržování předpisů v dopravě věnovat a zaměří se nejen na rychlost, technický stav, způsob jízdy, ale také na alkohol a drogy za volantem nebo řídítky motorek a jízdních kol.

Autor: red., pis. M. Vlachová - zdroj foto: PČR

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Singletraily projdou před zahájením sezony kontrolou

Singletraily projdou před zahájením sezony kontrolou

V Šumperku ji provede správce zařízení

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.