Neděle 25. září 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs HC Dukla Jihlava 1:4

25.09.2022 - Draci Pars Šumperk vs HC Dukla Jihlava 1:4 - Reportáž ze...

Počasí

25.09.2022 - Neděle

Teplota: 14 / 8 - obcasny-Déšť

26.09.2022 - Pondělí

Teplota: 15 / 9 - Přeháňky-Déšť

Pevnost poznání nabízí řadu sezónních výhod pro turisty

18. července 2021 - 13:34

Zpět na seznam článků

Chytrá zábava i něco navíc

Pevnost poznání nabízí řadu sezónních výhod pro turisty

Pevnost poznání - historická expozice zdroj foto: M. Vysloužilová

Hned několik zajímavých novinek připravila na hlavní letní turistickou sezónu Pevnost poznání v Olomouci. Milovníci chytré zábavy se mohou zapojit do originálních motivačních programů, které science centrum nabízí ve spolupráci s partnery z oblasti vzdělávání a cestovního ruchu z celé republiky.

Pevnost poznání v Olomouci zdroj foto: M. Vysloužilová

Letní dny v historické Olomouci si mohou její obyvatelé i turisté zpestřit návštěvnou interaktivních expozic a planetária, které jsou v Pevnosti poznání otevřeny každý den.

V pokladně v přízemí získají Cestovní pas České asociace science center, díky kterému se podívají do vesmíru, pod vodní hladinu, popovídají si s roboty, ovládnou předměty pouhou myšlenkou nebo zažijí výcvik pilotů stíhaček. „Cestovaní s tímto pasem je jednoduché. Stačí si do něj nechat potvrdit nákup vstupenky a čtvrtá návštěva zapojené organizace je zdarma. Lidé tak mohou během prázdnin objevit další úžasná místa, která zábavnou formou popularizují vědu,“ řekla Martina Vysloužilová, mluvčí Pevnosti poznání.

planetárium zdroj foto: M. Vysloužilová

Dalším vítaným společníkem a průvodcem na výlety a objevování nových míst, může být turistická hrací karta, která zájemce zavede do šedesáti pěti památkových objektů napříč Českou republikou. „Princip hry není složitý. Stačí od 1. června do 31. října navštívit zapojenou památku, sbírat razítka a třetí návštěva je za poloviční vstupné, sedmá zdarma. Na konci sezóny pak budeme losovat o hodnotné ceny,“ vysvětlil organizátor Petr Lukas, který je provozovatelem portálu Objevuj památky a jedním ze zakladatelů Asociace nestátních otevřených památek.

Pevnost poznání je zapojena také do programu Olomouc region Card. Její držitelé mají dvacetiprocentní slevu na základní vstupné. „Nabídku pro turisty a fanoušky pevnosti neustále rozšiřujeme. Aktuální informace jsou na našem webu a sociálních sítích. Nabízíme nejen zážitky pro celou rodinu, ale nově také prodáváme krásnou dřevěnou turistickou známku, kterou si od nás lidé mohou odnést domů na památku, “ doplnila Martina Vysloužilová.

Laboratoř poznání zdroj foto: M. Vysloužilová

Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci sídlí v unikátně zrekonstruované, památkově chráněné budově velkého dělostřeleckého skladu v olomoucké Korunní pevnůstce. Prostřednictvím interaktivních expozic, dílen, laboratoře a digitálního planetária zde zaměstnanci a studenti univerzity zábavnou a hravou formou přibližují dětem i dospělým vědecké poznatky i historická fakta. Pevnost poznání je také významnou institucí komunitního, kulturního a společenského života a pilířem tzv. třetí role olomoucké univerzity. Interaktivní muzeum vědy díky svému geniu loci a jedinečné atmosféře každoročně přivítá téměř sto tisíc návštěvníků.

Autor: red., M. Vysloužilová

Fotogalerie

Pevnost poznání - historická expozice     zdroj foto: M. Vysloužilová

Další články z rubriky

Čeští řidiči podceňují kontrolu zraku

Čeští řidiči podceňují kontrolu zraku

Zajímavé je srovnání žen-řidiček a mužů-řidičů

Podzimní Flora se koná na přelomu září a října

Podzimní Flora se koná na přelomu září a října

Připomene zakladatele genetiky Gregora J. Mendela

Exkluzivní Fotogalerie

Festival medu v Šumperku 2022

Festival medu v Šumperku 2022

Fotek: 60
Přidáno: 20.09.2022

Zábřežský jarmark

Zábřežský jarmark

Fotek: 37
Přidáno: 18.09.2022

Horkýže Slíže v Šumperku

Horkýže Slíže v Šumperku

Fotek: 107
Přidáno: 17.09.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.