Středa 10. června 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Auto vjelo do protisměru

10.06.2026 - Auto vjelo do protisměru - Dopravní nehoda se neobešla...

Počasí

10.06.2026 - Středa

Teplota: 16 / 13 - obcasny-Déšť

11.06.2026 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 10 - obcasny-Déšť

Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni

26. ledna 2024 - 12:40

Zpět na seznam článků

Bilance drážních hasičů za loňský rok

Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni

Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni zdroj foto: SŽ

V loňském roce si jednotky Hasičského záchranného sboru Správy železnic připsaly přes 7,7 tisíc výjezdů. Každý den tak v průměru zasahovaly více než dvacetkrát.

Tradičně nejvíce zásahů je technického charakteru. K technickým nebo technologickým zásahům vyjeli loni drážní hasiči bezmála k pěti tisícovkám případů. „Nejvíce práce měli drážní hasiči z Prahy, Ústí nad Labem, Liberce, Brna a Ostravy. Celkový počet zásahů HZS Správy železnic za loňský rok 7,7 tisíc. V porovnání s předchozími lety je to podobné číslo. Za posledních pět let se nedostal počet výjezdů za rok pod sedm tisíc,“ uvedl tiskový mluvčí Správy železnic  Martin Kavka.

Náročnou zkouškou pro drážní hasiče byl zejména zásah při rozsáhlém požáru, který vznikl po srážce osobního vlaku s nákladním automobilem na přejezdu v Olomouci-Bělidlech 17. října loňského roku. Celá událost skončila díky profesionalitě všech zasahujících jen několika lehkými zraněními osob, které se nadýchaly silného kouře. 

Drážní hasiči ale nepomáhají jen na železnici. „Vloni zasahovali u skoro tisícovky případů mimo drážní prostředí jako výpomoc kolegům z HZS krajů. Nejvíce to bylo u požárů. Ty se přitom nevyhýbaly ani železničnímu provozu, kde jsme zaznamenali 336 požárů, které řešili drážní hasiči. U podobného počtu požárů pak zasahovali i v rámci pomoci kolegům z HZS a JSDH,“ upřesnil mluvčí.

Důležitá je také připravenost hasičů na události většího rozsahu. „U kterých je stěžejní koordinace zásahu s dalšími složkami Integrovaného záchranného systému. Příslušníci HZS Správy železnic tak absolvovali celkem stovku taktických a prověřovacích cvičení,“ dodal Martin Kavka.

Autor: red., Martin Kavka, zdroj SŽ

Fotogalerie

Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽ
Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽ
Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽ
Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽ
Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽPřes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽ
Přes 7,7 tisíc zásahů na železnici i mimo ni  zdroj foto: SŽ

Další články z rubriky

Auto vjelo do protisměru

Auto vjelo do protisměru

Dopravní nehoda se neobešla bez zranění

V bytě zahořela baterie elektrokola

V bytě zahořela baterie elektrokola

Hasiči zachránili 14 lidí, jeden zraněný

Auto se samovolně rozjelo

Auto se samovolně rozjelo

Naštěstí ke zranění osob nedošlo

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.