Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení stovky darovaných stromků

05.12.2023 - Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Přes milion cestujících ve vlacích vypilo cisternu kávy

16. ledna 2023 - 13:28

Zpět na seznam článků

V loňském roce

Přes milion cestujících ve vlacích vypilo cisternu kávy

ilustrační snímek zdroj: archiv čd

V roce 2022 stevardi ČD Minibarů obsloužili více než jeden milion cestujících. Dlouhodobě nejprodávanější položkou je káva, té se prodalo skoro čtyřista tisíc šálků, což odpovídá zhruba jednomu železničnímu cisternovému vozu.

Zájem měli cestující i o novinky v minibarech. „Naši zákazníci při svých cestách stále častěji využívají možnost občerstvit se díky pojízdnému minibaru. K nejoblíbenějším položkám patří káva a další teplé nápoje, které stevardi našich minibarů nabízejí od symbolických 15 korun. I nabídka pokrmu není malá a cestující si tak mohou pochutnat třeba na tatrankách, čerstvě rozpékaném pečivu nebo plněných bagetách a sendvičích. V současném jízdním řádu rozváží ČD Minibary občerstvení ve 171 spojích,“ popisuje náměstek generálního ředitele Jiří Ješeta.

Mezi deset nejoblíbenějších položek loňského roku v nabídce ČD Minibaru patřila instantní káva (294 090 porcí), značková káva Manuel (95 752 šálků), instantní cappuccino (141 625 porcí), neperlivá voda (87 954 lahví), jemně perlivá voda (83 579 lahví), půllitrová plechovka Pilsner Urquel (133 307 plechovek), půllitrová plechovka Budweiser Budvar (88 825 plechovek), Kofola (106 890 lahví), croissant 7 days (88  037 balení) a klasické tatranky (54 803 kusů). „V polovině loňského roku se nabídka ČD Minibarů rozšířila například i o jedlý hmyz. Křupavých červíků nebo cvrčků se prodalo bezmála dva a půl tisíce balení. Díky vysokému obsahu bílkovin a mikroživin jsou oblíbené zejména u sportovců a těch co vyznávají zdravý životní styl. Zájem ale o ně mají i ti, kteří chtějí při své cestě vlakem ochutnat něco nového,“ uvedl tiskový mluvčí Lukáš Kubát.

Služba ČD Minibar je v současném jízdním řádu zajištěna ve více než sto sedmdesáti spojích, v dalších vlacích jsou umístěné také prodejní automaty s občerstvením.

Autor: red., L. Kubát, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv čd

Další články z rubriky

Jízdní řád 2024

Jízdní řád 2024

Více bezbariérových vlaků a rozšíří se nabídka surfování na internetu

Nové spoje povezou školáky a lidi do práce

Nové spoje povezou školáky a lidi do práce

Hejtmanství zlepší dopravní obslužnost

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.