Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Preventivní vlak opět vyjíždí

27. května 2024 - 13:32

Zpět na seznam článků

Srozumitelně učí zásady bezpečného chování

Preventivní vlak opět vyjíždí

Preventivní vlak zdroj foto: č.d.

Ve spolupráci Správy železnic a Českých drah se už pošestnácté vydává na cestu po republice Preventivní vlak bezpečné železnice. Jeho cílem je přiblížit mladým lidem, jak se chovat v okolí tratí.

Interaktivní lekce tentokrát proběhnou na nádražích v Olomouci, Pardubicích, Plzni a Českých Budějovicích.  „Prevence je klíčová. Každý rok nám to potvrzují statistiky nehod s tragickými následky. Naše mise proto začíná u mladých, které netradiční formou učíme rozpoznat rizika a chránit své životy,“ říká generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Preventivní vlak je určený zejména žákům ve věku 12 až 18 let, letos přiveze vzdělávací zážitek na nádraží v Olomouci (27. až 28. května), Pardubicích (29. až 30. května), Plzni (3. až 4. června) a Českých Budějovicích (5. až 6. června). I letos bude výuka probíhat s aktivním zapojením studentů. Nebudou chybět osobní zkušenosti ani příběhy tragických nehod, ke kterým na železnici došlo právě kvůli zanedbání základních bezpečnostních pravidel. „O Preventivní vlak je mezi školami každoročně zájem a je to dobře. Mladí lidé jsou přímo konfrontováni s událostmi, které se na železnici odehrály a neměly dobrý konec. Zároveň se potkají se specialisty, kteří u těchto případů zasahují,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec.

Svou poučnou cestu začnou studenti ve speciálním kinovoze, kde je pro ně připravený hraný dokument To nedáš! Ten vychází z reálných událostí s tragickými následky. Diskuzní vůz potom poskytuje prostor pro setkání se zkušenými vyšetřovateli nehod, kteří hovoří o nebezpečných situacích a vysvětlují, jak jim předcházet. Na závěr budou mít účastníci pod vedením drážních hasičů možnost prakticky si vyzkoušet základy první pomoci.

Autor: red., Vanda Rajnochová, zdroj foto: č.d.

Fotogalerie

Preventivní vlak          zdroj foto: č.d.
Preventivní vlak          zdroj foto: č.d.
Preventivní vlak          zdroj foto: č.d.

Další články z rubriky

Pět nových tůní

Pět nových tůní

Vzniklo v zaniklé nádrži v přírodním parku

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.