Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 2 - prehanky-Sníh

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Při opravě defektu na kole přišel muž o život

20. března 2012 - 10:55

Zpět na seznam článků

Tiskový servis PČR Jeseník, aktualizováno HZS Ok

Při opravě defektu na kole přišel muž o život

Smrtelná nehoda v Žulové foto:HZS Ok

Smrtelná nehoda - policisté začali prověřovat okolnosti tragické události, ke které došlo v pondělí 19. března v Žulové. Před polednem měl 47letý muž dokončovat opravu defektu na předním kole kolového nakladače. V momentě, kdy zvedl ramena nakladače se lžící a šel překontrolovat tlakové hadice, uvolnila se vysokotlaká hadice. V důsledku toho došlo k úniku hydraulického oleje, prudké ztrátě tlaku a samovolnému sesuvu ramene se lžící. Ta 47letého muže přimáčkla k nápravě nakladače. Lékař nařídil okamžitý převoz zraněného leteckou záchrannou službou do Olomouce. Bohužel při transportu zraněný muž svému zranění podlehl.

Informace HZS Ok ke smrtelné nehodě Z.Hošák - K pomoci s vyproštěním zavalené osoby pod radlicí nakladače vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru dvě jednotky hasičů. Oznámení o události převzala linka tísňového volání krátce před polednem.  Společně s profesionální jednotkou profesionální požární stanice Jeseník a to osádky cisternového zásahového vozidla a rovněž automobilového jeřábu vyjela i jednotka místních dobrovolných hasičů obce Žulová. Ta byla na místě události prakticky během několika minut. Pomocí hydraulického zařízení zahájila vyproštění zraněné osoby bez známek života a poté ihned hasiči osobu resuscitovali do příjezdu záchranářů. Po několika minutách se podařilo zraněného muže přivést k životu. Na místo pro další transport přiletěla letecká záchranná služba. Po prvotní lékařské pomoci zraněnému pokračovali hasiči v pomoci z transportem k místu přistání záchranářské helikoptéry. Následně se vrátili zpět k místu události a provedli likvidaci uniklého hydraulického oleje. Dle zjištěných informací zraněný prováděl opravu hydrauliky na radlici nakladače a došlo k jejímu náhlému uvolnění a přimáčknutí osoby pod radlici.

Zmizelo zlato - v pondělí 19. března přišel na policii oznámit 54letý muž z Jeseníku ztrátu šperků. Ty měl odcizit dosud neznámý pachatel někdy v průběhu ledna letošního roku z jeho bytu. Z krabičky zmizely šperky, jako prsteny, řetízky, přívěšky a náušnice, které byly ještě zabaleny v igelitovém sáčku. Čtyřiapadesátiletý muž vyčíslil svoji škodu na 67.000 Kč.

Dluží na výživném - podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy si vyslechl 32letý muž z Širokého Brodu. Ten si téměř rok a půl neplnil svoji vyživovací povinnost vůči svým dvěma synům. Soud podezřelému schválil závazek platit na výživu dětí celkem 4.000 Kč každý měsíc k rukám jejich 32leté matky. Protože v průběhu loňského roku v nepravidelných intervalech poslal celkem 15.000 Kč, nyní dluží bývalé družce alimenty ve výši 56.000 Kč.

 

Autor: red.,T. Neubauerová, Z.Hošák

Fotogalerie

Smrtelná nehoda v Žulové        foto:HZS Ok
Smrtelná nehoda v Žulové        foto:HZS Ok
Smrtelná nehoda v Žulové        foto:HZS Ok
Smrtelná nehoda v Žulové        foto:HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.