Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Pro restituenty jsou připraveny náhradní pozemky

14. ledna 2018 - 07:26

Zpět na seznam článků

Úřad reaguje na rostoucí zájem

Pro restituenty jsou připraveny náhradní pozemky

ilustrační snímek zdroj foto: SPÚ

Státní pozemkový úřad (SPÚ) vyhlašuje první letošní veřejnou nabídku pozemků pro restituenty. Oprávněné osoby mohou vybírat z téměř pěti set čtyřiceti pozemků o celkové rozloze 574 hektarů, které se nacházejí na celém území republiky. Jedná se o jednu ze tří nabídek připravených do konce pololetí letošního roku, kdy budou ukončeny restituce formou převodu náhradních pozemků.

Oproti minulým rokům je tak za pololetí rozšířen počet nabídek o jednu. „V loňském roce jsme byli svědky dva a půl násobného zájmu restituentů oproti stavu do roku 2014. Do té doby byla průměrná dlouhodobá výtěžnost restitučních nabídek pouze devatenáct procent. V letošních třech termínech připravujeme dostatečnou nabídku pro vypořádání nároků odhadem za dvě stě milionů, tedy pro ty restituenty, u kterých se dá předpokládat zájem o vydání náhradních pozemků,“ uvedla ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová. (vyhlášení posledních tří veřejných nabídek pro restituenty - 12. ledna, 23. března a 25. května)

Novela zákona o Státním pozemkovém úřadu přinesla v oblasti restitucí změnu. „Od 1. července letošního roku bude ukončeno uspokojování oprávněných osob převodem náhradních pozemků. Zbývající restituční nároky se vypořádají formou peněžitých náhrad,“ uvedl mluvčí úřadu Hynek Jordán.

Finanční objem dosud nevypořádaných nároků na převod náhradních pozemků u restituentů a jejich dědiců z původních osmi miliard korun činí již jen čtyři sta milionů korun. „V polovině případů se jedná se o restituenty, kteří ani přes oslovení osobním dopisem v rámci dvou celostátních kampaní pořádaných SPÚ, dosud neprojevili zájem o vypořádání jejich nároků,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., H. Jordán

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: SPÚ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.