Neděle 06. července 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští Draci sehrají přátelské utkání s Postřelmovem

04.07.2025 - Šumperští Draci sehrají přátelské utkání s...

Počasí

06.07.2025 - Neděle

Teplota: 30 / 15 - Oblačno

07.07.2025 - Pondělí

Teplota: 20 / 16 - Bouřky

Silvestrovské oslavy tradičně omezí dopravu

30. prosince 2024 - 10:30

Zpět na seznam článků

Na Nový rok jsou připraveny posily

Silvestrovské oslavy tradičně omezí dopravu

ilustrační snímek zdroj foto: č.d.

Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst. Předpokládanou obsazenost vlaků ukáže při on-line nákupu na webu nebo v mobilní aplikaci Můj vlak semafor.

Večerní provoz na Silvestra trvá déle, než je tomu o Štědrém večeru. „Přesto by cestující měli v poslední večer roku počítat s výrazným omezením dopravy. Na mnoha linkách je provoz ukončen brzy zvečera a také na frekventovaných tratích v okolí aglomerací jedou poslední vlaky kolem 22. hodiny. Na Nový rok je třeba počítat se zahájením běžného svátečního provozu na některých tratích až okolo šesté nebo sedmé hodiny ráno. Na frekventovaných linkách ve velkých aglomeracích vyjedou první vlaky dříve. Cestujícím proto doporučujeme ověřit jízdu svého vlaku o silvestrovské noci a brzy ráno na Nový rok například v aplikaci Můj vlak nebo na webu Českých drah,“ uvedl tiskový mluvčí Filip Medelský

Během středy 1. ledna národní dopravce očekává odpoledne a večer zvýšenou poptávku po cestování, především na delší vzdálenosti. „Dle poptávky jsme připraveni nasadit posilové vozy na nejvytíženější trasy, například ve vlacích z Ostravy, Valašska a střední Moravy do Prahy, ale také z jihu a západu Čech.  „Doporučujeme pro cesty v dálkových vlacích včas pořídit rezervace míst k sezení. Dopravce díky tomu získá lepší přehled o vytíženosti jednotlivých spojů a cestující mají jistotu, že cestu stráví v pohodlí sedačky. Pořízení místenky při on-line nákupu na webu nebo v mobilní aplikaci Můj vlak je navíc zdarma,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., F. Medelský, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek   zdroj foto: č.d.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

IZS v akci

IZS v akci

Fotek: 123
Přidáno: 24.06.2025

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.