Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Stovky míst navíc na začátku prázdnin

25. června 2024 - 17:05

Zpět na seznam článků

Nabídne národní dopravce ve svých vlacích

Stovky míst navíc na začátku prázdnin

ilustrační snímek zdroj: archiv č.d.

Jako každý rok posílí České dráhy své spoje na konci školního roku a začátku letních prázdnin. Nejvíce posilových vozů bude v pátek 28. června a v sobotu 29. června.  Řada spojů jezdí posílená již nejméně od začátku června a více vozů na nich pojede po celé prázdniny. Dopravce cestujícím doporučuje včasnou rezervaci míst v dálkových vlacích, v hlavní špičce v pátek a v sobotu využít na kratší cesty (především kolem Prahy) regionální vlaky a v případě cestování bez rezervace sledovat „semafor“ informující o očekávaném obsazení vlaků a využít raději volnější vlaky mimo očekávanou přepravní špičku, například až v neděli. 

Dopravce počítá se zvýšenou poptávkou na začátku prázdnin již v platném jízdním řádu a v plánovaném řazení vlaků. „Vybrané linky jsou kvůli vyšší poptávce po cestování posíleny už nejméně od začátku června. Více posilových vozů je řazeno například na linkách Jižní expres, Vltava a Lužnice z Prahy na jih Čech. Další vůz navíc mají také spoje Berliner z Prahy na sever Čech a dál do Německa, nejvytíženější Bavorské expresy mezi Prahou a Plzní nebo Západní expresy z Prahy do Chebu a rychlíky Berounka z Prahy do Klatov,“ uvedl tiskový mluvčí Petr Šťáhlavský.

Kromě plánovaných posilových vozů mají České dráhy připraveny ještě další dispečerské pohotovostní vozy, které mohou doplnit kapacitu vlaků odjíždějících z Prahy celkově o několik stovek dodatečných míst k sezení. Tyto vozy jsou nejčastěji využívány u spojů na Moravu, např. do Ostravy či na Valašském a Slováckém expresu.  „Protože konec školního roku připadl na pátek, lze očekávat, že přepravní špička bude relativně krátká a bude soustředěna na páteční odpoledne a sobotu. Doporučujeme všem cestujícím, kteří v tuto dobu plánují cestu, aby si zajistili rezervace míst. Rezervaci místa je možné získat za stanovených podmínek i bezplatně. Pokud budou lidé cestovat na kratší vzdálenosti, měli by využívat raději regionální spoje. To platí především o cestách z Prahy např. do Kolína, Benešova u Prahy nebo do Berouna. Regionální spoje na těchto tratích jezdí často, jízdní doba oproti rychlíkům není o mnoho delší, ale v poslední den školního roku a na začátku prázdnin lze očekávat, že budou volnější oproti dálkovým vlakům na Moravu nebo na jih a západ republiky,“ dodal mluvčí Šťáhlavský. 

Autor: red., P. Šťáhlavský, zdroj foto: č.d.

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv č.d.

Další články z rubriky

Horská služba v letním období eviduje přes tisíc dvě stě výjezdů

Horská služba v letním období eviduje přes tisíc dvě stě výjezdů

Přímá spolupráce se ZZS byla u čtyři sta případů

Noční práce na dálnicích a silnicích

Noční práce na dálnicích a silnicích

Jsou součástí činností ŘSD

Společná oprava dvou mostů v kraji

Společná oprava dvou mostů v kraji

A povrchu vozovky částečně uzavře silnici u Lipníku nad Bečvou

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.