Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem

19.05.2019 - Děti se mohou letos v Šumperku protančit létem -...

Počasí

20.05.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 15 - Přeháňky-Déšť

21.05.2019 - Úterý

Teplota: 18 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Šumperk se má proměnit v město blues," navrhuje místní spolek

07. listopadu 2016 - 07:33

Zpět na seznam článků

V předvečer Blues Alive odstartuje 4. šumperská PechaKucha Night

Blues Alive je bez diskuze největší šumperskou kulturní událostí. Účast návštěvníků od nás i ze zahraničí, publicita v celostátních médiích, dlouho dopředu vyprodané lístky i hotely. „Festival je unikátní příležitostí, jak se Šumperk i celý region může představit tím kvalitním, co může nabídnout, a to širokému spektru lidí odjinud,“ říká Radovan Auer, předseda Šumperského okrašlovacího spolku. „Bohužel město i místní podnikatelé zatím nechávají tuto možnost trochu ležet ladem.“ Svojí letošní akcí chtějí podobné aktivity iniciovat.

Radovan Auer zve na 4. ročník PechaKucha Night foto: archiv sumpersko.net

Na dobu konání festivalu si spolek pronajal momentálně nevyužívané prostory bývalého domu dětí u radnice. Ten se na pár dní promění na gastrokulturní prostor BlueSWine.

program zdroj: R. Auer

Slovní hříčka, která v sobě spojuje slova blues, víno, ale také prase. Ano, tento prostor bude na pár dní o gastronomii, ale nejen o ní. Prostřednictvím MAS Horní Pomoraví a Sdružení cestovního ruchu Jeseníky spolek oslovil producenty, kteří vyrábějí místní autentické produkty. Už se jim přihlásilo několik držitelů regionálních certifikátů. Prezentovat se ale budou i rukodělné výrobky a další originální zboží z regionu. A v daném termínu také nelze opomenout Svatomartinské víno.

Program odstartuje v předvečer festivalu ve středu 16. listopadu od dvacet minut po dvacáté hodině, kdy v klášterním kostele proběhne již 4. šumperská PechaKucha Night, na které opět vystoupí deset inspirativních osobností místních i přespolních. Tentokrát se představí například místní kapela O5&Radeček, projekt recykliteratura.cz, cestovatel a aktivista Eugen Kukla, indiefolkař Pepa Fojta, frontman Please The Trees Václav Havelka, hudební publicista Michal Pařízek, zástupci Pěstuj prostor či Klasiky Viva. Nedílnou součástí těchto večerů je následná afterparty, která tentokrát bude zároveň slavnostním otevřením prostoru BluesWine. Na té vystoupí zmiňovaný písničkáři Pepa Fojta a Václav Havelka a Eugen Kukla zde představí výstavu fotografií, která pak bude v prostorách akce k vidění po celou dobu trvání.

Šumperk - klášterní kostel Zvěstování Panny Marie foto: archiv sumperko.net

Va čtvrtek 17. listopadu už bude prostor od rána zaplněn chutěmi a vůněmi prodejců regionálních produktů. V 15 hodin bude opodál u parkoviště v Polské ulici slavnostně odhalena Bluesová lavička. Tu vytvořil místní mladý sochař David Bachroň na objednávku spolku. Ten ji zase věnoval prostřednictvím starosty Brože městu a prostřednictvím dlouholetého mecenáše Tomáše Paclíka festivalu Blues Alive.

odhalení Bluesové lavičky zdroj foto: archiv sumpersko.net

odhalení Bluesové lavičky zdroj foto: archiv sumpersko.net

Bluesová lavička foto: archiv sumpersko.net

Ve čtvrtek večer pak od devatenácti hodin proběhne v BlueSWine Koncert pro všechny, co nesehnali lístek. Zahraje skvělá kapela Mustang Bluesride.

V pátek dopoledne návštěvníky čeká gastronomický zlatý hřeb programu – zabíjačka na dvorku BlueSWine, celý den pak budou opět regionální prodejci nabízet své produkty.

Po oba dny bude také prostor otevřen po skončení koncertů v kulturním domě jako další afterparty prostor. „Program na sobotu a neděli už jsme nechystali, to už Blues Alive běží naplno, ale chtěli jsme nabídnout právě celodenní program na čtvrtek a na pátek, hlavně mimo dobu konání koncertů. Chtěli jsme trochu napravit situaci, kdy v ulicích města v průběhu dne potkáváte skupiny zahraničních návštěvníků, zástupců celostátních médií a město jim příliš otevřenou náruč nenabízí,“ doplňuje Radek Auer.

S tématem blues chce spolek pracovat dlouhodobě, aktivity roztáhnout do celého roku a kromě bluesové lavičky vytvořit i celou bluesovou uličku. Spolek připravil celý marketingový koncept Šumperk – město bluesu, který již předal vedení města. „Je to jedna z mála nadregionálních atraktivit města, díky níž je Šumperk znám i mimo republiku a díky níž sem je na pár dní namířen zájem celostátních médií. Šumperk by tento potenciál měl využívat, pracovat s ním, ne jej promarnit,“ doplňuje za spolek Jirka Giesl.

Autor: red., R. Auer

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.