Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Téměř šedesát let je Jeseník spojen s mezinárodní psychofarmakologickou konferencí

04. ledna 2016 - 22:37

Zpět na seznam článků

Nejstarší setkání odborníků na duši se uskuteční opět v Priessnitzových lázních

Téměř šedesát let je Jeseník spojen s mezinárodní psychofarmakologickou konferencí

Jeseník - psychofarmakologická konference zdroj foto: V. Janků

Rok co rok se v Priessnitzových lázních téměř šedesát let setkávají psychologové, psychiatři, fyziologové, neurologové, farmakologové a další specialisté, aby diskutovali nad vybranými tématy a představili vývoj oboru a jeho novinky. Nejinak tomu bude letos. „Na začátku ledna naše lázně hostí už 58. ročník česko-slovenské psychofarmakologické konference. Hlavním tématem je psychofarmakologie a její budoucnost," upřesnila mluvčí Věra Janků

Česko-slovenská psychofarmakologická konference je tradičním celonárodním setkáním odborníků zaměřeným na klinickou psychofarmakologii s přesahem jak do základního výzkumu na jedné straně, tak do klinických neurověd a neuropsychiatrie na straně druhé.

V poslední době psychofarmakologie zaznamenává zpomalení procesu vývoje nových léčiv psychických onemocnění a zároveň zpomalení jejich distribuce k pacientům. „Důsledkem tohoto trendu je tak mimo jiné to, že nových a inovativních přípravků se v posledních letech dostává do praxe skutečně poskrovnu. Důvody nejsou jen výzkumné, ale také ekonomické a administrativní. A právě touto situací se zabývá letošní lednová konference. Organizátoři ji nazvali výstižně: Psychofarmakologie - výhled s nejasnými obrysy,“ osvětlila Věra Janků.

Jeseník - psychofarmakologická konference zdroj foto: V. Janků

Jednotlivé dny konference, kterých se opět zúčastní na sedm set odborníků, jsou podobně jako v minulosti věnovány vždy dopoledne jedné vybrané skupině psychofarmak (antipsychotika, antidepresiva, thymoprofylaktika, anxiolytika a hypnotika, kognitiva). „V programu nechybí plenární přednášky pozvaných špičkových domácích a zahraničních odborníků, sympozia, workshopy zaměřené na osvojení a prohloubení praktických znalostí a dovedností a ani prestižní sekce Nový výzkum,“ prozradila za organizátory mluvčí Věra janků.

Odborné setkání, které pořádá Česká neuropsychofarmakologická společnost, se uskuteční v Priessnitzových léčebných lázních 6. až 10. ledna.

Česko-slovenská psychofarmakologická konference je tradiční celonárodní setkání psychiatrů, fyziologů, farmakologů, neurologů, praktiků a dalších specialistů zaměřené na klinickou psychofarmakologii s přesahem jak do základního výzkumu na jedné straně, tak do klinických neurověd a neuropsychiatrie na straně druhé.

Moderní psychofarmaka byla do léčby duševně nemocných zavedena v polovině minulého století, což z jesenické konference činí vůbec první odborné setkání tohoto druhu ve světě. „Zajímavostí je také to, že setkání těchto specialistů se od svého prvního ročníku vždy do Priessnitzových léčebných lázní vrací,“ dodává mluvčí lázní Věra Janků.

Autor: red., V. Janků

Fotogalerie

Jeseník - psychofarmakologická konference      zdroj foto: V. Janků

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.