Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Téměř šedesát let je Jeseník spojen s mezinárodní psychofarmakologickou konferencí

04. ledna 2016 - 22:37

Zpět na seznam článků

Nejstarší setkání odborníků na duši se uskuteční opět v Priessnitzových lázních

Téměř šedesát let je Jeseník spojen s mezinárodní psychofarmakologickou konferencí

Jeseník - psychofarmakologická konference zdroj foto: V. Janků

Rok co rok se v Priessnitzových lázních téměř šedesát let setkávají psychologové, psychiatři, fyziologové, neurologové, farmakologové a další specialisté, aby diskutovali nad vybranými tématy a představili vývoj oboru a jeho novinky. Nejinak tomu bude letos. „Na začátku ledna naše lázně hostí už 58. ročník česko-slovenské psychofarmakologické konference. Hlavním tématem je psychofarmakologie a její budoucnost," upřesnila mluvčí Věra Janků

Česko-slovenská psychofarmakologická konference je tradičním celonárodním setkáním odborníků zaměřeným na klinickou psychofarmakologii s přesahem jak do základního výzkumu na jedné straně, tak do klinických neurověd a neuropsychiatrie na straně druhé.

V poslední době psychofarmakologie zaznamenává zpomalení procesu vývoje nových léčiv psychických onemocnění a zároveň zpomalení jejich distribuce k pacientům. „Důsledkem tohoto trendu je tak mimo jiné to, že nových a inovativních přípravků se v posledních letech dostává do praxe skutečně poskrovnu. Důvody nejsou jen výzkumné, ale také ekonomické a administrativní. A právě touto situací se zabývá letošní lednová konference. Organizátoři ji nazvali výstižně: Psychofarmakologie - výhled s nejasnými obrysy,“ osvětlila Věra Janků.

Jeseník - psychofarmakologická konference zdroj foto: V. Janků

Jednotlivé dny konference, kterých se opět zúčastní na sedm set odborníků, jsou podobně jako v minulosti věnovány vždy dopoledne jedné vybrané skupině psychofarmak (antipsychotika, antidepresiva, thymoprofylaktika, anxiolytika a hypnotika, kognitiva). „V programu nechybí plenární přednášky pozvaných špičkových domácích a zahraničních odborníků, sympozia, workshopy zaměřené na osvojení a prohloubení praktických znalostí a dovedností a ani prestižní sekce Nový výzkum,“ prozradila za organizátory mluvčí Věra janků.

Odborné setkání, které pořádá Česká neuropsychofarmakologická společnost, se uskuteční v Priessnitzových léčebných lázních 6. až 10. ledna.

Česko-slovenská psychofarmakologická konference je tradiční celonárodní setkání psychiatrů, fyziologů, farmakologů, neurologů, praktiků a dalších specialistů zaměřené na klinickou psychofarmakologii s přesahem jak do základního výzkumu na jedné straně, tak do klinických neurověd a neuropsychiatrie na straně druhé.

Moderní psychofarmaka byla do léčby duševně nemocných zavedena v polovině minulého století, což z jesenické konference činí vůbec první odborné setkání tohoto druhu ve světě. „Zajímavostí je také to, že setkání těchto specialistů se od svého prvního ročníku vždy do Priessnitzových léčebných lázní vrací,“ dodává mluvčí lázní Věra Janků.

Autor: red., V. Janků

Fotogalerie

Jeseník - psychofarmakologická konference      zdroj foto: V. Janků

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.