Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 20. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

20.07.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Uvnitř restaurace v historickém centru Olomouce hořelo

23. ledna 2014 - 10:31

Zpět na seznam článků

Požár digestoře rychle rozšířil vzduchotechnikou do prostor nad restaurací

Uvnitř restaurace v historickém centru Olomouce hořelo

Olomouc zdroj foto:HZS Ok

Pomoc jednotky profesionálních hasičů stanice v Olomouci si vyžádal požár v prostorách restaurace v ulici 28.října. Zahoření digestoře se sice po chvíli personálu podařilo uhasit, plameny však během chvíle prošly vzduchotechnikou do vyšších pater budovy. „Informaci o požáru převzala linka tísňové pomoci krátce před půl čtvrtou odpolední ve středu 22.ledna. Na místo vyslalo operační středisko osádku prvního výjezdového vozidla za posílení velkokapacitní cisternou ze stejné stanice v Olomouci,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Naštěstí je kuchyně v dostatečné vzdálenosti od samotné restaurace a nedošlo tak k prostupu nebezpečných zplodin hoření a tak nebylo nutné provést rychlou evakuaci osob z objektu. „Oheň se v krátkosti dostal i do vyšších pater a to i přes rychlou reakci kuchaře a uhašení plamenů v prostorách kuchyně, to že hoří i v prostorách nad restaurací zjistil personál po chvíli. Hasiči provedeným průzkumem v dýchací technice postupně dohledali další ohniska požárů a pomocí vodního proudu provedli šetrnou likvidaci, tak aby nedošlo k dalším následným škodám po hasebním zásahu,“ informoval o průběhu akce tiskový mluvčí.

Olomouc

Pomocí přetlakové ventilace během chvíle zmírnili zakouření v místnostech, následně prostory celkově ochladili a odvětrali.

Olomouc

Vzhledem k tomu, že detekční přístroje a termokamery, na některých místech stále vykazovaly příznaky hoření i z těchto důvodů byl k události vyslán speciální kombinovaný kontejner se zařízením „COBRA“, určeném například pro speciální způsoby hašení. „Pomocí něj došlo k vytvoření dostatečného šetrného způsobu pro celkovou lokalizaci a následnou likvidaci zahoření v místech, které by jinak vyžadovaly fyzické rozebrání stropních podhledů, či nutný složitější prostup vyžadující větší zásah do konstrukce stropu,“ informoval Zdeněk Hošák.

Olomouc

Během požáru i samotného zásahu nedošlo k žádnému zranění osob. „Výše škody byla předběžně odhadnuta v částce dvě stě padesát korun, s největší pravděpodobností došlo k požáru nedbalostí při práci s otevřeným ohněm,“ doplnil tiskový mluvčí.

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Olomouc                   zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.