Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 17. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ženu okradli na šumperské diskotéce

17.07.2019 - Ženu okradli na šumperské diskotéce - Obezřetnost se...

Počasí

17.07.2019 - Středa

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

18.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku začíná Mezinárodní folklorní festival

16. srpna 2017 - 08:26

Zpět na seznam článků

Pavlínin dvůr se stane hlavním centrem festivalu

V Šumperku začíná Mezinárodní folklorní festival

MFF foto: archiv šumpersko.net

Sedmadvacátý ročník šumperského folklorního festivalu začíná již ve středu 16. srpna. Vedle tradičních českých i zahraničních folklorních souborů nabídne bohatý program i zajímavé doprovodné akce, mezi nimiž nebude chybět soutěž o nejlepší kotlíkový guláš, ukázky tradičního čínského řemesla a umění a jízda historického motorového vlaku zvaného „Věžák“.

Hlavní program letošního ročníku festivalu se bude odehrávat v prostorách Pavlínina dvora, doplňkový program proběhne na malé scéně v Sadech 1. máje „u sovy“. „Návštěvníci festivalu mohou očekávat účinkující soubory ze sousedního Slovenska, Kypru, Srbska, Portugalska, Francie, ale i Alžíru, Turecka a také vzdálené Číny,“ přibližuje Libuše Březovská, ředitelka festivalu.

MFF foto: archiv šumpersko.net

Mezi tuzemskými soubory se představí šumperští Senioři, Ševčík – Moravský folklorní soubor, Studánka ze Žďáru nad Sázavou a Kordulka ze Starého Poddvorova. „Rozmanité představení nabídne zejména čínský soubor, ale například francouzský soubor se bude prezentovat neobvyklým skupinovým tancem na chůdách“, doplňuje Březovská.

MFF foto: archiv šumpersko.net

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše pod názvem „Roztančené kotlíky“ proběhne v pátek 18. srpna v Sadech 1. máje v přilehajících prostorách u Vily Doris. „Přihlášeno je deset soutěžních týmů, mezi nimi i týmy z partnerských měst Prievidza a Bad Hersfeld. O vítězi rozhodne porota složená i z profesionálních kuchařů“ říká radní města Šumperka Jiří Gonda, který se podílí na organizování soutěže. Veřejnost bude mít možnost ochutnat guláše od pravého poledne.

MFF foto: archiv šumpersko.net

Jedna degustační porce bude k mání za částku 20 korun.

MFF foto: archiv šumpersko.net

Pravděpodobně nejoblíbenější částí celého festivalu je malé šumperské Rio de Janeiro – Roztančená ulice, která proběhne přímo v ulicích centra města Šumperka v sobotu 19. srpna dopoledne. „Na tuto část programu se mohou návštěvníci z Velkých Losin dopravit vskutku stylově. Mezi Losinami a Šumperkem pojede historický motorový vůz M12.417 ze třicátých let zvaný Věžák,“ říká Martin Šůstal z Českých drah, které nostalgické jízdy tohoto vozu organizují.

MFF foto: archiv šumpersko.net

 

MFF foto: archiv šumpersko.net

Sobotní dopolední program doplní ukázky tradičního čínského řemesla. „Soubor z čínské Šanghaje, který se účastní festivalu, doveze kromě svých tanečníků a hudebníků i další umělce. Ti své umění předvedou veřejnosti zdarma v Informačním centru Šumperk. K vidění budou ukázky čínského malířství, kaligrafie, háčkování a výroby vonných sáčků,“ říká Radka Jílková, pracovnice infocentra.

Program Mezinárodní folklorního festivalu 2017 ZDE

Autor: red., O. Hajduková, foto: archiv šumpersko.net

Fotogalerie

MFF                foto: archiv šumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.