den s hs
den s hs
den s hs
Čtvrtek 07. července 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sudový turnaj ve volejbale

07.07.2022 - Sudový turnaj ve volejbale - Hostí Horní Studénky

Počasí

07.07.2022 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 12 - obcasny-Déšť

08.07.2022 - Pátek

Teplota: 20 / 14 - obcasny-Déšť

den s hs

V areálu FN Olomouc čekají návštěvníky objížďky

13. ledna 2022 - 15:26

Zpět na seznam článků

Stavební práce uzavřou na čtyři měsíce část ulice za nemocnicí

V areálu FN Olomouc čekají návštěvníky objížďky

pohled z I. P. Pavlova zdroj foto: FNOL

Pacienti, zaměstnanci a návštěvníci FN Olomouc se od pondělí 17. ledna musí připravit na dopravní omezení v západní části areálu největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě.

V rámci začínající stavební akce Přeložky inženýrských sítí dojde k zaslepení frekventované ulice Za Nemocnicí, kde budou pracovníci dodavatelské firmy hloubit rozsáhlý výkop pro budoucí podzemní kanál, který bude sloužit pro inženýrské sítě. Tyto práce souvisejí s budoucí výstavbou centrálního pavilonu B (nový Franz Josef).

Zhruba čtyřměsíční uzavírka ulice Za Nemocnicí je situována mezi Kliniku psychiatrie (budova U), Porodnicko-gynekologickou kliniku (budova C), sklad všeobecného materiálu (Wn) a navštěvovaný bufet pod porodnicí. „Bohužel jsme nuceni omezit jak automobilovou, tak pěší dopravu, čili celou ulici i s chodníkem kompletně zaslepit. Všem návštěvníkům i zaměstnancům nemocnice se za komplikace omlouváme, jsou však skutečně nezbytné. Přístupy na přilehlá pracoviště budou zachovány z jiných stran, které budou na místě vyznačeny. Klinika psychiatrie bude přístupná pouze pro pěší, k Porodnicko-gynekologické klinice bude zachován přístup spodní cestou od budovy B či pěšky přes monoblok A,“ uvedl vedoucí Oddělení realizace investic FN Olomouc Otakar Spáčil.

mapa - přeložky leden 2022 zdroj:FNOL

Souběžně s uzavírkou v ulici Za Nemocnicí budou probíhat i práce u centrálního parkoviště P1. Ty však nemají na areálovou dopravu vliv.

Celý projekt Přeložky inženýrských sítí potrvá přibližně třináct měsíců. „Jednotlivá omezení budou navazovat na průběh realizace a nemocnice o nich bude veřejnost včas informovat. Areálem bude také projíždět těžká technika a odvážet zeminu, což může zejména v zimních a jarních měsících znečistit vozovky. Rozsáhlá stavební akce, jejíž celková hodnota přesáhne 132 milionů korun bez DPH, předchází demolici nejstaršího objektu v areálu FN Olomouc, budovy známé jako Franz Josef, a následnému vybudování moderního velkopavilonu B na témže místě,“ upřesnil tiskový mluvčí Adam Fritscher.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

pohled z I. P. Pavlova      zdroj foto: FNOL
pohled od Centrálního parkoviště P1     zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Prázdninové páteční večery v Šumperku

Prázdninové páteční večery v Šumperku

Město láká na turistické zajímavosti

Málo personálu na letišti?

Málo personálu na letišti?

Co dělat při zrušení nebo zpoždění letu

Exkluzivní Fotogalerie

Vítání léta na Skaličce

Vítání léta na Skaličce

Fotek: 47
Přidáno: 29.06.2022

Špek na vzduchu II.

Špek na vzduchu II.

Fotek: 70
Přidáno: 25.06.2022

Špek na vzduchu I.

Špek na vzduchu I.

Fotek: 60
Přidáno: 25.06.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.