Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

V kraji ukončí letošní sezónu páry

07. října 2021 - 12:47

Zpět na seznam článků

Tradiční „Zamykání točny“

V kraji ukončí letošní sezónu páry

Rosnička zdroj foto: ČD

V sobotu 9. října proběhne v olomouckém depozitáři ČD Muzea tradiční akce „Zamykání točny“. Fanoušci železnice se při této příležitosti svezou historickým vlakem s parní lokomotivou Rosničkou z olomouckého hlavního nádraží do Domašova nad Bystřicí, Drahanovic nebo Olomouce-Řepčína. Muzeum s expozicí historických lokomotiv a motorových vozů bude přístupné od 9 do 17 hodin.

Zamykání točny udělá v sobotu pomyslnou tečku za letošní parní sezónou v Olomouckém kraji. Návštěvníci se při této příležitosti svezou historickým vlakem, v jehož čele pojede parní lokomotiva 464.202 Rosnička. V soupravě vlaku budou řazené vozy bývalé 3. třídy a služební vůz pro přepravu kočárků. Připravené budou celkem tři jízdy z olomouckého hlavního nádraží: v 8.20 do Domašova nad Bystřicí a zpět, v 11.40 do Drahanovic a zpět a v 15.30 do Olomouce-Řepčína a zpět.

Během sobotní akce, od devíti do sedmnácti hodin, budou mít zájemci možnost navštívit olomoucký depozitář ČD Muzea. „Ten je běžně nepřístupný a otevírá se několikrát do roka při speciálních akcích. Návštěvníci si tu prohlédnou skvosty naší železniční historie, jakými jsou například nejstarší provozuschopná parní lokomotiva na našem území Kocúr (314.303) z roku 1898, motorová lokomotiva Sergej z roku 1973, motoráček Kredenc (M 262.018) z roku 1950, elektrická Bobina (E 499.085) z roku 1958 a další zajímavé motorové lokomotivy a vozy. Součástí sbírek v depozitáři je i zmiňovaná parní lokomotiva Rosnička, která bude během sobotního „Zamykání točny“ zajišťovat speciální jízdy do okolí hanácké metropole,“ uvedla tisková mluvčí ČD Vanda Rajnochová.

Autor: red., V. Rajnochová, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

Rosnička                 zdroj foto: ČD

Další články z rubriky

Rozkvetlé památky v Olomouci

Rozkvetlé památky v Olomouci

Obohatila série komentovaných prohlídek, konají se i o víkendu

Nový kruhový objezd v Mohelnici

Nový kruhový objezd v Mohelnici

Nahradil nepřehlednou křižovatku

Jízda časem na historických kolách

Jízda časem na historických kolách

Silniční muzeum ve Vikýřovicích zve na unikátní výstavu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.