Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

V roce 2021 zemřelo na dráhách nejméně osob

04. ledna 2022 - 09:00

Zpět na seznam článků

Za posledních devatenáct let

V roce 2021 zemřelo na dráhách nejméně osob

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

I když v loňském roce vzrostl počet mimořádných událostí na dráhách o čtyři procenta, počet usmrcených osob klesl o šestnáct procent. Rok 2021 se tak dle statistik Drážní inspekce stal rokem s nejméně mrtvými osobami na dráhách od vzniku Drážní inspekce, tedy od roku 2003.

Celkový počet mimořádných událostí v roce 2021 byl bezmála čtyři tisíce a stal se tak druhým nejnižším za posledních deset let a čtvrtým nejnižším za celou dobu existence Drážní inspekce.

Nejvíce mimořádných událostí se odehrálo mimo „klasickou“ železnici (tedy na dráhách lanových, trolejbusových, tramvajových a v metru), a to 2,7 tisíc, což je o 163 více, než v roce předcházejícím. Na železnici (vyjma metra) vloni vznikl stejný počet mimořádných událostí jako v roce 2020 s tím, že nejvíce jich Drážní inspekce zaznamenala, stejně jako v roce 2020, v červenci, kdy se událo 124 mimořádných událostí. Paradoxně byl tento měsíc druhý s nejnižším počtem usmrcených (po červnu).

Celkový počet usmrcených osob na železnici se snížil o čtyřicet dva a počet zraněných se v porovnání s rokem 2020 snížil o čtyřicet. Největší vliv na počty usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem (chůze po trati, přecházení kolejí mimo přejezd), přičemž v roce 2021 byl počet střetů vlaku s osobou nižší v porovnání s rokem 2020 o třiatřicet, což mělo vliv i na nižší počet usmrcených při těchto nehodách, kterých bylo o dvaatřicet méně. I nadále však byly s následkem smrti tři čtvrtiny všech střetů.

Zatímco v případě střetů vlaku s osobou zaznamenala Drážní inspekce pokles mimořádných událostí i následků těchto nehod, tak v případě střetnutí na železničním přejezdu tato přímá úměra neplatí. V roce 2021 eviduje Drážní inspekce celkem sto šedesát střetnutí na železničním přejezdu, což je o téměř deset procent více než v roce předcházejícím, nicméně počet usmrcených klesl o dvacet osm procent. O téměř dvacet šest procent klesl i počet zraněných. Nejvíce usmrcených při střetnutí na železničním přejezdu eviduje Drážní inspekce v měsíci březnu, kdy zemřelo sedm osob. Celkem dva měsíce minulého roku (únor, srpen) se obešly bez obětí na životech.

Autor: re., Martin Drápal - DI, tabulky - DI,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net
Celkem MU 2021   zdroj: DI
Celkem následky 2021   zdroj: DI
Osoby   zdroj: DI
Přejezdy            zdroj: DI

Další články z rubriky

V areálu FN Olomouc čekají návštěvníky objížďky

V areálu FN Olomouc čekají návštěvníky objížďky

Stavební práce uzavřou na čtyři měsíce část ulice za nemocnicí

Občerstvení nabízí přímo na místech cestujících ve vlaku

Občerstvení nabízí přímo na místech cestujících ve vlaku

Minibar loni rozvezl 237 tisíc porcí kávy

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.