Zde je místo pro Vaši reklamu
ŠumpeRun
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Slavnosti města

Vlakem na adventní trhy

26. listopadu 2018 - 18:44

Zpět na seznam článků

K našim sousedům

Máte rádi vůni svařáku, chuť opečené vinné klobásy a atmosféru předvánočně nazdobených center evropských metropolí? Pokud ano, naplánujte si před Vánocemi výlet k našim sousedům. Do řady měst se dostanete rychle a pohodlně vlaky Českých drah. Například z Prahy do Drážďan dojedete za dvě a čtvrt hodiny, do Vídně, Lince, Berlína nebo Bratislavy za zhruba čtyři hodiny a vyrazit můžete i návštěvu vzdálenějších měst, jako jsou třeba Budapešť, Krakov, Varšava, Hamburk nebo Štýrský Hradec, nebo naopak do blízkých menších příhraničních městeček.

Nejdelší tradici mají trhy ve Vídni, Drážďanech nebo v Norimberku. Kromě vídeňských a drážďanských trhů dnes patří mezi Čechy k nejnavštěvovanějším také trhy v bavorském Řezně. Do všech těchto měst se dostanete pohodlně vlaky.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Cena jízdenek přitom není vůbec vysoká. Nejvýhodnější jsou tzv. Včasné jízdenky Evropa, které pořídíte v e-shopu národního dopravce. Z Prahy do Drážďan nebo Lince stojí od dvou set osmatřiceti korun jedním směrem, do německé nebo rakouské metropole je pořídíte od tři sta pětasedmdesát korun. Jízdenky do téměř sedm set kilometrů vzdáleného Hamburku jsou dostupné od pět set dvou korun.

Návštěva vánočních trhů je v současnosti cenově zajímavá také pro děti, studenty nebo seniory. Včasná jízdenka Evropa je pro ně po českém území zlevněná, takže ceny jsou opravdu atraktivní. Jízdenka jedním směrem tak vyjde z Prahy do Drážďan od sto korun, do Vídně od sto padesát tři koruny a do Bratislavy od sto dvaceti devíti korun. Podobně výhodně lze cestovat i z dalších míst republiky. Například Včasná jízdenka Evropa pro studenty a seniory z Brna do Vídně stojí od sto šestnácti korun, do Bratislavy od devadesáti korun do Budapešti od dvě stě šedesát sedm korun nebo z Ostravy do Vídně od sto devatenácti korun, do Bratislavy od sto šestnácti korun a do Budapešti od dvě stě devadesáti tří korun. 

ilustrační snímek zdroj: ČD

Máte-li rádi klidnější atmosféru, vydejte se do menších měst v příhraničí. Třeba saská Míšeň leží pouhých třicet kilometrů severně od Drážďan a regionální vlaky jezdí mezi oběma městy každou půlhodinu. Pokud sem vyrazíte o víkendu regionálními vlaky z Ústí nad Labem, kupte si Skupinovou víkendovou jízdenku pro Ústecký kraj. S rozšířením o německé příhraničí stojí tři sta sedmdesát devět korun a může jí použít skupina až dvou dospělých a tří dětí. O víkendech lze pro cestu z Ústí nad Labem a Děčína do Drážďan využít i zvláštní spěšné vlaky Vánoční kometa.

Skupinovou víkendovou jízdenku s rozšířenou platností pro Německo lze využít pro výlet na trhy i do dalších míst v německém příhraničí, například do Saské Kamenice (Chemnitz), Řezna, Pasova a mnoha dalších.

Autor: red., Petr Šťáhlavský

Fotogalerie

Další články z rubriky

VIDEO! Řidiči při nehodě zazmatkují

VIDEO! Řidiči při nehodě zazmatkují

Nový spot České kanceláře pojistitelů, který vznikal s podporou BESIP

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.